Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Zjazd wyremontują w grudniu?

Główne zdjęcie
Ulica Zjazd w Łomży

Zapowiadany od kilku miesięcy remont części ulicy Zjazd ma zostać przeprowadzony na przełomie listopada i grudnia. Władze miasta właśnie ogłosiły przetarg na wybór wykonawcy, który wymienić asfalt na około 600 metrach ulicy. Prace będą prowadzone przy zapewnieniu przejazdu ulicą, którą przebiega główny szlak drogowy na północ.

Ulica Zjazd jest najbardziej obciążana ruchem ulica w Łomży. Prowadzi do Piątnicy i nią przebiegają dwie drogi krajowe nr 61 i 63. Ta pierwsza jest drogą tranzytową, którą jadą ciężkie tiry od i z państw nadbałtyckich. Dotychczas ulica Zjazd była zazwyczaj regularnie łatana, a większe remonty dotyczyły tylko jej krótkich fragmentów. Przed wakacjami władze miasta informowały, że  Łomża otrzymała 777 tys. zł z tzw. rezerwy mostowej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na modernizację ul. Zjazd, przy czym wartość prac wyceniana była wówczas na niemal 1,9 mln zł. Dopiero jednak teraz ratusz ogłosił przetarg na wybór wykonawcy remontu Zjazdu. Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie wzmocnienia nawierzchni jezdni bitumicznej – głównie na odcinku o długości ok. 600 metrów od okolic głównego wejścia na stadion miejski w kierunku mostu na Narwi. Prace miałyby polegać na frezowaniu obecnej nawierzchni jezdni i wykonaniu nowych warstw bitumicznych.

Zgodnie z wymaganiami ratusza wykonawca prac będzie zobowiązany do utrzymania ruchu publicznego na terenie budowy, a prace miałby zakończyć do 15 grudnia. Póki co miejscy urzędnicy oczekują na oferty, które można składać do 9 listopada.

210510110729.png
cz
cz, 26 października 2017 10:01
Data ostatniej edycji: cz, 26 października 2017 10:07:13

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę