Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nowe drogi w Małym Płocku

Główne zdjęcie
Nowe droga we wsi Krukówka w gm. Mały Płock (fot. wrotapodlasia.pl)

Ponad 1,3 km dróg gminnych zostało przebudowane na terenie gminy Mały Płock. Prace na drodze z Józefowa do Porytego oraz we wsi Krukówka kosztowały niespełna 1,2 mln zł przy czym ponad 680 tysięcy to dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 r. Resztę środków wspólnie wygospodarowały samorządy gminy Mały Płock i powiatu kolneńskiego. - Widać, że ta inwestycja ma sens, powstają szerokie drogi, poprawa całej infrastruktury, one rzeczywiście mają wpływ na rozwój naszego województwa – podkreślał Stefan Krajewski, członek zarządu Województwa Podlaskiego, który uczestniczył w otwarciu drogi gminnej we wsi Krukówka.

(fot. wrotapodlasia.pl)
(fot. wrotapodlasia.pl)

Przypominał, że zainteresowanie samorządów pieniędzmi na drogi było bardzo duże. W ramach naboru na początku roku złożono 280 wniosków, na kwotę dofinansowania przekraczająca ćwierć miliarda złotych. W wyniku weryfikacji 233 projekty znalazły się na liście operacji zakwalifikowanych do współfinansowania, jednak ze względu na znacznie ograniczone środki, umowy o przyznaniu pomocy podpisano dla 100 inwestycji, dzieląc pomiędzy nie 105 mln zł dotacji.
-  85 projektów jest realizowanych przez 42 gminy, a 15 kolejnych przez 8 powiatów – podaje Urząd marszałkowski w Białymstoku zaznaczając, że do dnia dzisiejszego złożono 44 wnioski o płatność na wnioskowaną kwotę dofinansowania ponad 27 mln zł. Zweryfikowano 28 z nich na łączną kwotę dofinansowania ponad 13,7 mln zł, a ze środków EFRROW na konta gmin wypłacono ponad 10,3 mln zł

cz
śr, 25 października 2017 18:39
Data ostatniej edycji: cz, 26 października 2017 12:21:45

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę