Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Wypadki rowerzystów

Główne zdjęcie
Zdarzenie na ul. Szosa Zambrowska

Dwie rowerzystki trafiły do szpitala po tym gdy zostały potrącone przez samochody. Do obu zdarzeń doszło poniedziałek wieczorem w Łomży. Najpierw na ul. Śniadeckiego, później na Szosie Zambrowskiej. W obu przypadkach winę za potrącenia rowerzystek policjanci przypisują kierowcom.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło około 18.15 na ul. Śniadeckiego. Z ustaleń policji wynika, ze kierujący oplem vectrą 24-letni mężczyzna wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce. Potrącana 51-latka została zabrana do szpitala, a wobec kierowcy opla policjanci zapowiadają skierowanie wniosku do sądu o ukaranie. 

Do drugiego podobnego zdarzenia z udziałem rowerzystki doszło ok. 19.30 na Szosie Zambrowskiej na wysokości stacji paliw. Jadąca samochodem audi od strony skrzyżowania z Aleja Piłsudskiego 26-letnia kobieta  skręcając w lewo na stację paliw potrąciła 62-letnią rowerzystkę, która przejeżdżała przez jezdnię przejazdem dla rowerzystów. Potrącona kobieta trafiła do szpitala, ale po badaniach została zwolniona do domu. Kierującej audi policjanci zatrzymali prawo jazdy i podobnie jak w pierwszym przypadku zapowiadają skierowanie wniosku do sądu o ukaranie kobiety. 

Cykliści i kierowcy

Policjanci przypominają, że rowerzysta podobnie jak kierowca jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Należy pamiętać, że w sytuacji nawet z pozoru niegroźnego zderzenia to oni narażeni są na doznanie poważnych urazów, które mogą zagrozić ich życiu. To z kolei naraża kierowców samochodów na bardzo poważne konsekwencje prawne i karne. Dlatego kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. W Polsce rowerzysta korzystający z przejazdu dla rowerzystów nie ma obowiązku zsiadania z roweru, a więc pojawia się na nim szybko i jest często znacznie później zauważany przez kierowcę samochodu niż zbliżający się do przejścia pieszy. Ponadto ścieżki rowerowe wraz z przejazdami są bardzo często usytuowane blisko drogi i skrzyżowania, w związku z czym pojazd skręcający na skrzyżowaniu ma mało czasu na ewentualną reakcję i ustąpienie pierwszeństw.  Ciężar obowiązków leży także po stronie rowerzystów. Wyjeżdżając na drogę powinni przestrzegać przepisów i zadbać, aby być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

230804070022.gif
Foto: Zdarzenie na ul. Szosa Zambrowska
Foto: Zdarzenie na ul. Śniadeckiego
Foto: Zdarzenie na ul. Szosa Zambrowska
Foto: Zdarzenie na ul. Szosa Zambrowska
Foto: Zdarzenie na ul. Szosa Zambrowska
Foto: Zdarzenie na ul. Szosa Zambrowska
Foto: Zdarzenie na ul. Szosa Zambrowska
cz
wt, 24 października 2017 09:53
Data ostatniej edycji: wt, 24 października 2017 10:11:27

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę