Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Nielegalny tytoń w bagażniku

Główne zdjęcie
Worki z tytoniem ujawnione w bagażniku volkswagena zaparkowanego w Łomży (fot. Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku)

70 kg tytoniu do palenia przechwycili łomżyńscy celnicy. Nielegalny towar znaleźli w workach po orzechach znajdujących się w bagażniku volkswagena golfa. Przed interwencją otrzymali zgłoszenie, że w zaparkowanym na jednym z parkingów w Łomży samochodzie może znajdować się nielegalny tytoń.

Jak przekazuje Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku informację tę potwierdziła kontrola pojazdu, w której uczestniczył także wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych owczarek belgijski Hexa. W bagażniku auta, w 7 czarnych workach po orzechach funkcjonariusze znaleźli w sumie 70 kg tytoniu do palenia. 
- Z tej ilości zabezpieczonego tytoniu można wyprodukować nawet ponad 3,5 tys. paczek papierosów – podaje Czarnecki. - Gdyby trafiły one do obrotu straty Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń podatkowych wyniosłyby ok. 70 tys. złotych.

Celnicy zajęli wykryty towar oraz samochód. Trwa ustalenie okoliczności i tożsamości osób związanych z obrotem nielegalnym tytoniem.

cz
śr, 18 października 2017 11:03
Data ostatniej edycji: śr, 18 października 2017 11:04:59

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę