Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ratusz uznał, że przedłużenie robót na ul. Polowej jest uzasadnione

Główne zdjęcie
Ul. Polowa, dn. 2017-10-17

Władze Łomży wydłużyły wykonawcy czas na ukończenie ulicy Polowej do 8 grudnia. Wiceprezydent Andrzej Galicki podaje, że przedłużenie terminu zostało uzgodnione z Podlaskim Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku, za którego pośrednictwem remont dofinansowany jest w ramach rządowego programu tzw. schetynówek, dlatego – jak zapewnia - nie ma zagrożenia jego utraty.

Remont przebiegających przez środek miasta fragmentu Szosy Zambrowskiej od ronda Witolda Lutosławskiego na skrzyżowaniu z ulicą gen. Władysława Sikorskiego i ulicy Polowej do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego  realizuje konsorcjum łomżyńskich firm Unibep i BIK-PROJEKT. Kontrakt opiewa na ok. 6,5 mln zł, przy czym dotacja budżetu państwa to 2 mln 832 tys. zł. Prace zaczęły się kwietniu i miały być ukończone do połowy października. Tuż przed upływem tego terminu ratusz zgodził się na wydłużenie go – zgodnie z wnioskiem wykonawcy - do 8 grudnia. 
Jeszcze podczas sesji Rady Miejskiej 30. sierpnia br. wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki zapewniał że „jest w stałym kontakcie z wykonawcami i ma deklaracje, że termin zawarty w umowie jest absolutnie do zrealizowania”.
Teraz Garlicki tłumaczy, że powodem opóźnień były „częste opady deszczu i liczne kolizje kanalizacji deszczowej z infrastruktura podziemną, nie zawsze zauważalne przez licznych obserwatorów”, które utrudniały prawidłowe wykonanie robót drogowych. 

Podstawowym powodem opóźnień na Polowej według wiceprezydenta było „zbyt późne przystąpienie przez PGE” do przebudowy swoich sieci energetycznych w obrębie miejskiej inwestycji. Dodatkowo w trakcie prowadzenia prac drogowych wystąpiły nieprzewidziane kolizje z niezewidencjonowanym uzbrojeniem podziemnym infrastruktury technicznej. 

W ocenie władz miasta to powodowało, że wniosek wykonawcy o wydłużenie o blisko dwa miesiące terminu ukończenia robót jest uzasadniony. Tak więc kierowcy będą musieli jeszcze wytrzymać i jakoś omijać zamkniętą dla ruchu ulicę Polową. Problem komunikacyjny w centrum Łomży spiętrzy się w okresie uroczystości Wszystkich Świętych, gdy mieszkańcy i goście będą udawać się na pobliski cmentarz przy ul. Mikołaja Kopernika, po remontowana jest także znajdująca się po drugiej stronie cmentarza ulicy gen. Wł Sikorskiego. Zgodnie z umową ratusza z wykonawcą termin ukończenia prac to koniec listopada.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę