Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 grudnia 2022 napisz DONOS@

Łapali na prędkość

Blisko 50 jadących zbyt szybko kierowców zatrzymali wczoraj łomżyńscy policjanci, którzy w mieście i na terenie powiatu łomżyńskiego prowadzili działania pod kryptonimem „prędkość”. Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży przypomina, że to właśnie nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

W ramach wczorajszej akcji policjanci z drogówki skontrolowali w sumie 85 pojazdów. W przypadku 48 kierowców powodem zatrzymania samochodu, było przekroczenie dozwolonej prędkości. 
- Dla 45 z nich zakończyło się to mandatem i punktami karnymi – podaje Szlesińska zaznaczając, że wśród zbyt szybkich kierowców zatrzymanych wczoraj było czterech obcokrajowców.
Policjantka zwraca uwagę, że coraz rzadziej policjanci kontrolując samochody ujawniają kierowców jeżdżących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W tej akcji był tylko jeden taki przypadek. 

Zbyt szybka jazda nie jest rzadkością. Policjanci przypominają, że na drogach w okolicach Łomży maksymalna prędkość dopuszczalna wynosi 90 km/h, ale w wielu miejscach trzeba zwolnić. Tak jest np. w miejscach zabudowanych, gdzie w ciągu dnia jechać można z prędkości 50 km/h.  Niestety nie zawsze kierowcy biorą to pod uwagę. W niedzielę po południu w miejscowości Zaruzie na DK 61, zatrzymali 38-letniego kierowcę mazdy, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 62 km/h. Mężczyzna jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 112 km/h. Poza mandatem 400 zł i 10 punktami karnymi policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali mu prawo jazdy, które zgodnie z prawem będzie miał wstrzymane na 3 miesiące.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę