Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Lokalni bohaterowie niepodległości

Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży we współpracy z Łomżyńskim Towarzystwem Naukowym im. Wagów w Łomży ogłosiło konkurs „Łomżyńskie drogi do Niepodległej – pamięć i tożsamość. Biografie lokalnych bohaterów.” Może to być wiersz, prezentacja multimedialna, komiks albo coś jeszcze innego...

Konkurs skierowany jest do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i pierwszych klas szkół średnich z terenu Łomży i ma przygotować dzieci i młodzież do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  
Uczestnicy konkursu wybierają dowolną formę wykonania prac konkursowych: opowiadanie o przodku-bohaterze, wywiad z przodkiem - uczestnikiem powstania narodowego czy wojny, kartka z rodzinnego pamiętnika, komiks o wydarzeniu historycznym w Łomży lub w miejscu zamieszkania ucznia lub o losach łomżyńskiego bohatera, fotograficzna opowieść o dziejach miejsca związanego z wydarzeniem historycznym, drzewo genealogiczne (uwzględniające szczegółowy opis członków rodziny żyjących w latach 1914-1921),  reportaż: „Śladami moich bohaterskich przodków”,  prezentacja multimedialna o łomżyńskich bohaterach,  biografia łomżyńskiego patrioty albo wiersz ku pamięci lokalnych bohaterów. 
Prace można wykonywać indywidualne oraz grupowo - maksymalnie w 3 osoby. Prace należy dostarczyć do siedziby ŁTN w Łomży przy ul. Długiej 13 (czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00-17.00, w piątek od godz. 9.00 do 16.00) lub przesłać na adres pocztowy ul. Długa 13, 18-400 Łomża, na adres poczty e-mail: wagowie@ltn.lomza.pl.
Ogłoszenie wyników konkursu planowane jest na 10.11.2017 r., a uroczyste wręczenie nagród 13.11.2017 r.

210510110729.png

Załączniki


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę