Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Dopłaty do ziemi popłynęły na konta rolników

Główne zdjęcie
Krzysztof Jurgiel Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, oraz Wiesław Grzymała, dyrektor Podlaskiego oddziału ARiMR w Łomży

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2017 rok. Rolnicy, którzy wiosną składali wnioski o te płatności do końca listopada mają otrzymać po 70% należnej im kwoty. Szacuje się, że w skali kraju na wypłatę zaliczek przeznaczone będzie ok. 10 mld zł.

W konferencji prasowej wzięli również: poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski - z-ca przewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Zabielski - Wicewojewoda Podlaski, Artur Kosicki - Doradca Ministra MRiRW, Tomasz Szeweluk - Kierownik Biura Wsparcia Inwestycyjnego w Białymstoku.
W konferencji prasowej wzięli również: poseł na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski - z-ca przewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Zabielski - Wicewojewoda Podlaski, Artur Kosicki - Doradca Ministra MRiRW, Tomasz Szeweluk - Kierownik Biura Wsparcia Inwestycyjnego w Białymstoku.

W roku 2017 wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich złożyło ponad 1 342 mln rolników, z tego w województwie podlaskim 81 145 rolników. Warunkiem przyznania zaliczki jest zakończenie kontroli administracyjnej, uwzględniającej także wyniki z kontroli na miejscu. Do poniedziałku 16 października 2017r. Agencja naliczyła zaliczki na poczet płatności bezpośrednich dla ponad 893,8 tysięcy rolników na kwotę 3,68 mld zł. Wczoraj rozpoczęła się ich wypłata,. Jak mówił Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel tego dnia ARiMR wypłaciła na konta 60 tysięcy rolników kwotę 372 mln zł.
- W województwie podlaskim zaliczki na poczet płatności bezpośrednich naliczono dla ponad 57 tysięcy rolników, co stanowi 70,6% składających wnioski na kwotę 446,5 mln zł – przekazuje Wiesław Grzymała, dyrektor Podlaskiego oddziału ARiMR w Łomży. - Realizacja zaliczek zakończy się z dniem 30 listopada 2017 r., a już od 1 grudnia ARiMR rozpocznie realizację płatności końcowych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę