Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Polowa jeszcze rozkopana

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie Polowej i Sadowej

Od poniedziałku kierowcy w Łomży mieli mieć do dyspozycji wyremontowaną ulicę Polową. Remont newralgicznej, przebiegającej przez środek miasta, ulicy zaczął się na początku kwietnia i miał być ukończony do połowy października. Niestety tak się nie stało, a jak się okazuje utrudnienia związane z jej remontem mogą potrwać jeszcze blisko dwa miesiące.

Remont Polowej i stanowiącej jej przedłużenie Szosy Zambrowskiej do Ronda Lutosławskiego prowadzony jest w ramach realizacji tzw. „schetynówek”. Inwestycję za ok. 6,5 mln zł realizuje konsorcjum łomżyńskich firm Unibep i BIK-PROJEKT, przy miasto na to zadanie otrzymało dotację budżetu państwa w wysokości 2 mln 832 tys. zł. W ramach prac wykonana jest nie tylko nowa nawierzchnia dawnej jezdni, ale także wymieniane i wzmacniane jej podłoże oraz nowe: mini rondo na skrzyżowaniu ul. Polowej i Sadowej i ścieżka rowerowa.  Zgodnie z umową prace miały zakończyć się w połowie października. Jeszcze podczas sesji 30 sierpnia wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki zapewniał radnego Tadeusza Zarembę, dopytującego o powolne tempo prac, że „jest w stałym kontakcie z wykonawcami i ma deklaracje, że termin zawarty w umowie jest absolutnie do zrealizowania”.

Kilka tygodni później okazało się, że prace w tym terminie absolutnie do zrealizowanie nie były. Wykonawca złożył do ratusza wniosek aby przedłużyć termin wykonania ulicy do 8 grudnia 2017 roku. Powodami opóźnień miały być przede wszystkim niesprzyjające warunki atmosferyczne – czyli ulewne deszcze, które w tym roku wyjątkowo często występowały, ale także kolizjami z kanalizacją deszczową oraz koniecznością przebudowy linii energetycznej przez PGE. Wniosek jest analizowany w ratuszu i u wojewody w Białymstoku, bo niezrealizowanie zadnia mogłoby oznaczać problemy z rozliczeniem przyznanej miastu dotacji na remont ulicy. Kierowcy póki co muszą jakoś omijać zamkniętą dla ruchu ulicę Polową. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę