Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Pielęgniarek pospolite ruszenie...

Główne zdjęcie
Pielęgniarki przed gabinetem dyrektora

Około 40-50 pielęgniarek szpitala wojewódzkiego w Łomży zgromadziło się w piątek rano na korytarzu przed gabinetem dyrektora Romana Nojszewksiego. Pielęgniarki przyszły, aby duchowo wesprzeć reprezentantki Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy szpitalu, które negocjowały realizację w praktyce ustawy z 8 czerwca o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych. - Spotkanie było długie, ale zrobiliśmy krok do przodu – mówi Izabela Metelska, przewodnicząca OZZPiP, zapowiadając, że do końca miesiąca pielęgniarki powinny otrzymać podwyżkę z wyrównaniem od lipca.

Pielęgniarki przed gabinetem dyrektora
Pielęgniarki przed gabinetem dyrektora
Pielęgniarki przed gabinetem dyrektora
Pielęgniarki przed gabinetem dyrektora

Piątkowe rozmowy OZZPiP z dyrekcją szpitala trwały blisko dwie godziny. Nim strony usiały do stołu na korytarzu przed sekretariatem dyrektora zebrało się kilkadziesiąt pielęgniarek. 
- Zdenerwowanie sięgnęło zenitu – tłumaczyła obecność pielęgniarek Izabela Metelska. Jej zdaniem przedstawione wcześniej przez dyrekcję szpitala sprawi, że pielęgniarki mimo obietnic miały otrzymać tylko niewielkie podwyżki. - Czy szpital jest na minusie, czy na plusie, to nie ma żadnego przełożenia na nasze wynagrodzenia. Mamy wrażenie, że szpital wyszedł z długów na naszych plecach – mówiła rozżalona podkreślając, że pielęgniarek w szpitalu jest coraz mniej, ale mają coraz więcej zadań do wykonania. 
Metelska mówiła, że pielęgniarki przyszły pod gabinet dyrektora w ramach „pospolitego ruszenia”, aby zademonstrować solidarność i determinację. Zmobilizowała je przedstawiona przez dyrekcję propozycja wyliczeń podwyżek, z której wynikało, że pielęgniarki „zarobią niewiele więcej niż dotychczas” – jak mówiła Metelska. 
Po spotkaniu z dyrektorem sposób wypowiedzi pielęgniarek się zmienił. Metelska mówiła, że było ono owocne. - Może nie jest to do końca tak jakbyśmy tego chciały, ale myślę, że to pewien krok po którym będą następne. 
Zamiast – jak szacowały pielęgniarki - podwyżki pensji o ok. 15 zł dla pielegniarek po liceum, która miała wynikać z propozycji dyrekcji, będzie to podwyżka o ok.70 zł miesięcznie. - Wyliczona oba będzie indywidualnie dla każdej z pielęgniarek – podkreślała. 
Do dalszych rozmów pomiędzy dyrekcją szpitala a OZZPiP pozostała  kwestia zaszeregowania pielęgniarek w zależności od wykształcenia i specjalizacji do odpowiedniego współczynnika wyliczania wynagrodzenia. 

W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży pracuje około 450 pielęgniarek, z których – jak mówi Metelska 60 – osiągnęło w tym roku wiek emerytalny.

230804070022.gif
cz
pt, 06 października 2017 17:01
Data ostatniej edycji: pt, 06 października 2017 17:09:07

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę