Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 15 czerwca 2021 napisz DONOS@

Za szybcy i już bez prawa jazdy

32–letnia Chinka wpadała gdy z prędkością 136 km/h chciała przejechać przez wieś Guty pod Szczuczynem na drodze krajowej nr 61. 33-letni Polak usiłował przejechać przez Rydzewo, na tej samej drodze krajowej nr 61, z prędkością 101 km/h. Oboje nadjechali w chwili, gdy policjanci mierzyli w tych wsiach prędkość z jaką jeżdżą tu samochody. Szybcy kierowcy dostali mandaty po 400 zł i musieli oddać swoje prawa jazdy.

Chinkę zatrzymano w środę późnym wieczorem, Polaka w czwartek rano w miejscach, które mieszkańcy pobliskiej okolicy, wielokrotnie wskazywali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako te, w których kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. 
- Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy – przekazuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży.
Policjanci podkreślają, że kierowcy jeżdżący zbyt szybko stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia nie tylko swojego, ale również innych osób korzystających z dróg. Przypominają także, że przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Polak i Chinka tego właśnie doświadczyli.


210521023159.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę