Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@

Fundusz remontowy w górę

Główne zdjęcie
Bloki ŁSM na Górce Zawadzkiej

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa podnosi od nowego stawkę opłat za fundusz remontowy. Opłata, która dotychczas wynosi 1,3 zł miesięcznie za każdy metr kwadratowy powierzchni mieszkania wzrośnie do 1,5 zł/m2. To oznacza, że właściciel mieszkania o pow. 60m2 rocznie na fundusz remontowy zapłaci 1080 zł - o 144 zł więcej niż dotychczas.

ŁSM to największa spółdzielnia mieszkaniowa w Łomży - w jej zasobach mieszka co trzeci mieszkaniec miasta. Informacje o wzroście stawek opłat na fundusz remontowy do 1 stycznia 2018 roku administracja spółdzielni dostarczyła już mieszkańcom. Podwyżka stawki opłaty na fundusz remontowy tłumaczona jest znaczącym wzrostem koszów wykonywanych robót, a także faktem, że stawka w obecnej wysokości obowiązuje do 2009 roku.
- Przede wszystkim robocizna poszło w górę – mówi Krzysztof Cieśliński, wiceprezes ŁSM. - W 2009 roku najniższa płaca w Polsce wynosiła 1126 zł, a koszt roboczogodziny nie przekraczał 7 zł. Od stycznia 2018 roku minimalna płaca ma wynosić 2100 zł, a minimalna stawka roboczogodziny już 13,7 zł. W przypadku materiałów wzrosty cen nie są tak duże, ale np. styropian używany do ocieplania bloków w tym czasie zdrożał o 20%. 
Z tytułu opłat na fundusz remontowy mieszkańcy ŁSM rocznie płacą około 7 milionów złotych. Podwyżka opłat od stycznia sprawi, że w przyszłym roku będzie to o około 1 mln zł więcej. 
- Chcemy też znacząco zwiększyć remonty klatek schodowych – mówi Cieśliński zauważając, że w ŁSM są klatki schodowe, które od nawet 18 lat nie były malowane. 

W Perspektywie być może
Podwyżki stawki opłat na fundusz remontowy nie wyklucza także druga co do wielkości spółdzielnia mieszkaniowa w Łomży. W SM Perspektywa obecnie stawka funduszu remontowego wynosi 1,1 zł/m2 miesięcznie. Robert Chaberek, zastępca prezesa SM Perspektywa, mówi, że argumenty o wzroście kosztów wykonywanych prac remontowych, które zostały przedstawione przez ŁSM jako powód podwyżki, są prawdziwe. Zastrzega jednak, że o ewentualnej podwyżce tych opłat zarząd spółdzielni nie rozmawiał z Radą Nadzorczą.

210521023159.jpg
cz
cz, 05 października 2017 09:22
Data ostatniej edycji: cz, 05 października 2017 13:23:29

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę