sobota, 07 grudnia 2019 napisz DONOS@

Fundusz remontowy w górę

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa podnosi od nowego stawkę opłat za fundusz remontowy. Opłata, która dotychczas wynosi 1,3 zł miesięcznie za każdy metr kwadratowy powierzchni mieszkania wzrośnie do 1,5 zł/m2. To oznacza, że właściciel mieszkania o pow. 60m2 rocznie na fundusz remontowy zapłaci 1080 zł - o 144 zł więcej niż dotychczas.

Bloki ŁSM na Górce Zawadzkiej
Bloki ŁSM na Górce Zawadzkiej

ŁSM to największa spółdzielnia mieszkaniowa w Łomży - w jej zasobach mieszka co trzeci mieszkaniec miasta. Informacje o wzroście stawek opłat na fundusz remontowy do 1 stycznia 2018 roku administracja spółdzielni dostarczyła już mieszkańcom. Podwyżka stawki opłaty na fundusz remontowy tłumaczona jest znaczącym wzrostem koszów wykonywanych robót, a także faktem, że stawka w obecnej wysokości obowiązuje do 2009 roku.
- Przede wszystkim robocizna poszło w górę – mówi Krzysztof Cieśliński, wiceprezes ŁSM. - W 2009 roku najniższa płaca w Polsce wynosiła 1126 zł, a koszt roboczogodziny nie przekraczał 7 zł. Od stycznia 2018 roku minimalna płaca ma wynosić 2100 zł, a minimalna stawka roboczogodziny już 13,7 zł. W przypadku materiałów wzrosty cen nie są tak duże, ale np. styropian używany do ocieplania bloków w tym czasie zdrożał o 20%. 
Z tytułu opłat na fundusz remontowy mieszkańcy ŁSM rocznie płacą około 7 milionów złotych. Podwyżka opłat od stycznia sprawi, że w przyszłym roku będzie to o około 1 mln zł więcej. 
- Chcemy też znacząco zwiększyć remonty klatek schodowych – mówi Cieśliński zauważając, że w ŁSM są klatki schodowe, które od nawet 18 lat nie były malowane. 

W Perspektywie być może
Podwyżki stawki opłat na fundusz remontowy nie wyklucza także druga co do wielkości spółdzielnia mieszkaniowa w Łomży. W SM Perspektywa obecnie stawka funduszu remontowego wynosi 1,1 zł/m2 miesięcznie. Robert Chaberek, zastępca prezesa SM Perspektywa, mówi, że argumenty o wzroście kosztów wykonywanych prac remontowych, które zostały przedstawione przez ŁSM jako powód podwyżki, są prawdziwe. Zastrzega jednak, że o ewentualnej podwyżce tych opłat zarząd spółdzielni nie rozmawiał z Radą Nadzorczą.

191129105123.png
cz
cz, 05 października 2017 09:22
Data ostatniej edycji: cz, 05 października 2017 13:23:29

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę