Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Na modernizację ośrodka rehabilitacji w Kisielnicy

Główne zdjęcie
Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w Kisielnicy. Na zdjęciu także współtwórca i kierownik Ośrodka Romuald Wojtkowski (fot. szpital-lomza.pl)

Blisko 200 tysięcy złotych przekazał zarząd województwa podlaskiego na opracowanie dokumentacji przetargowej modernizacji Ośrodka Rehabilitacji Dziennej w Kisielnicy należącego do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Jak zapowiada Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku w dwóch następnych latach planowane jest rozpoczęcie i przeprowadzenie inwestycji. W planach jest m.in. budowa krytej ujeżdżalni i remont istniejącego budynku oraz rozszerzenie działalności ośrodka o organizację zawodów sportowych i organizację imprez integracyjnych.

Ośrodek Rehabilitacji Dziennej w Kisielnicy działa od 1989 r. Za sprawą lekarzy rehabilitacji medycznej, hipoterapeutów, fizjoterapeutów, logopedy, psychologa oraz  10 koni biorących czynny udział w rehabilitacji, często dokonuje się niemożliwego. Koń i jego ruch dają zupełnie nowe możliwości, niespotykane w innych metodach terapeutycznych, dzięki czemu następuje poprawa postawy ciała i ogólnej sprawności małych pacjentów a dzieci m.in. zaczynają mówić. 
Od lata kierownictwo Ośrodka i szpitala mówi o pilnej potrzebie rozbudowy i modernizacji placówki. Teraz staje się to realne dzięki dotacji od władz samorządowych województwa. 
- Jeszcze w tym roku powstanie dokumentacja projektowa – zarząd województwa przekazał na ten cel 198 tys. zł, a w dwóch następnych latach planowane jest rozpoczęcie i przeprowadzenie inwestycji – podaje Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. - Plan modernizacji zakłada pracę w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmuje budowę krytej ujeżdżalni wraz z niezbędnymi pomieszczeniami: przebieralnią dla pacjentów, pomieszczeniami socjalnymi dla pracowników, pomieszczeniami węzłów sanitarnych, pokojem wypoczynkowym dla pacjentów, stołówką oraz magazynem. Ponadto wykonane zostaną instalacje potrzebne do funkcjonowania krytej ujeżdżalni, instalacje OZE i podczyszczalnia ścieków. Drugi etap to kapitalny remont istniejącego budynku, XIX- sto wiecznego spichlerza.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę