czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Na modernizację ośrodka rehabilitacji w Kisielnicy

Blisko 200 tysięcy złotych przekazał zarząd województwa podlaskiego na opracowanie dokumentacji przetargowej modernizacji Ośrodka Rehabilitacji Dziennej w Kisielnicy należącego do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Jak zapowiada Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku w dwóch następnych latach planowane jest rozpoczęcie i przeprowadzenie inwestycji. W planach jest m.in. budowa krytej ujeżdżalni i remont istniejącego budynku oraz rozszerzenie działalności ośrodka o organizację zawodów sportowych i organizację imprez integracyjnych.

Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w Kisielnicy. Na zdjęciu także współtwórca i kierownik Ośrodka Romuald Wojtkowski (fot. szpital-lomza.pl)
Ośrodek Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci w Kisielnicy. Na zdjęciu także współtwórca i kierownik Ośrodka Romuald Wojtkowski (fot. szpital-lomza.pl)

Ośrodek Rehabilitacji Dziennej w Kisielnicy działa od 1989 r. Za sprawą lekarzy rehabilitacji medycznej, hipoterapeutów, fizjoterapeutów, logopedy, psychologa oraz  10 koni biorących czynny udział w rehabilitacji, często dokonuje się niemożliwego. Koń i jego ruch dają zupełnie nowe możliwości, niespotykane w innych metodach terapeutycznych, dzięki czemu następuje poprawa postawy ciała i ogólnej sprawności małych pacjentów a dzieci m.in. zaczynają mówić. 
Od lata kierownictwo Ośrodka i szpitala mówi o pilnej potrzebie rozbudowy i modernizacji placówki. Teraz staje się to realne dzięki dotacji od władz samorządowych województwa. 
- Jeszcze w tym roku powstanie dokumentacja projektowa – zarząd województwa przekazał na ten cel 198 tys. zł, a w dwóch następnych latach planowane jest rozpoczęcie i przeprowadzenie inwestycji – podaje Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. - Plan modernizacji zakłada pracę w dwóch etapach. Pierwszy z nich obejmuje budowę krytej ujeżdżalni wraz z niezbędnymi pomieszczeniami: przebieralnią dla pacjentów, pomieszczeniami socjalnymi dla pracowników, pomieszczeniami węzłów sanitarnych, pokojem wypoczynkowym dla pacjentów, stołówką oraz magazynem. Ponadto wykonane zostaną instalacje potrzebne do funkcjonowania krytej ujeżdżalni, instalacje OZE i podczyszczalnia ścieków. Drugi etap to kapitalny remont istniejącego budynku, XIX- sto wiecznego spichlerza.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0