Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Bon edukacyjny w zasięgu ręki, ale jeszcze nie teraz

Nadal nie wiadomo, kiedy ruszy rekrutacja ludzi, chcących skorzystać z dofinansowania unijnego do 24 tysięcy zł na studia podyplomowe, szkolenia zawodowe czy kursy językowe oraz informatyczne. - My nie rekrutujemy, udzielamy informacji o warunkach udziału mieszkańców w projekcie. Czekamy na wyniki negocjacji lidera, tj. Urzędu Miejskiego w Łomży z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Białymstoku – mówi Edyta Zawojska, naczelnik wydziału promocji starostwa przy Szosie Zambrowskiej w Łomży. - Mamy nadzieję, że wnioski o dofinansowanie z projektu będziemy mogli przyjmować jeszcze w październiku, gdy zakończą się rozmowy z WUP – przekazuje inspektor Łukasz Czech z ratusza.

„Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki" to wart około 45, 5 mln zł projekt szkoleniowy, wspierany w 90 procentach funduszami unijnymi. 10 procent to wkład własny uczestniczki lub uczestnika. Projekt adresowany jest do mieszkańców Łomży i gmin powiatu łomżyńskiego, ale także powiatów: kolneńskiego, zambrowskiego, wysokomazowieckiego, a nawet bielskiego, hajnowskiego i siemiatyckiego.

Zainteresowani są, decyzji nie ma
Projekt ruszył. Od dwóch tygodni w starostwie łomżyńskim działa punkt informacyjny, z którym osobiście lub telefonicznie kontaktowało się około 100 osób (czynny w poniedziałek od 8.30 do 16.30, w pozostałe dni od 7.30 do 15.30., a od jutra będzie mieścić się w pokojach numer 424 i 425 starostwa). Póki co, zgłaszający się po wniosek rekrutacyjny otrzymują... informację. Obsługujący petentów doradcy czekają na wytyczne od lidera projektu, czyli z Urzędu Miejskiego w Łomży.
- Lider przekaże nam decyzję, w jaki sposób mamy przeprowadzić nabór chętnych i jak prowadzić dokumentację projektu – mówi naczelnik Edyta Zawojska. 
Do dwóch doradców w starostwie w sprawie studiów podyplomowych, nauki języków obcych i poznawania zasad informatyki i obsługi komputera, zgłaszały się do tej pory głównie kobiety. Są zainteresowane zdobyciem lub podniesieniem kwalifikacji w zakresie pedagogiki, co pozwala na podjęcie lub kontynuację pracy nauczyciela w szkole bądź przedszkolu. Zainteresowaniem cieszą się też podyplomówki z administracji i rachunkowości. Z kolei mężczyźni dowiadują się w starostwie o szkolenia zawodowe, chcąc zdobyć lub podnieść swoje kwalifikacje, na przykład, uzyskać prawo jazdy kategorii C + E albo uprawnienia obsługi sprzętu, jak koparkoładowarka. 

W ratuszu też pytają
W poniedziałek formalnie ruszył punkt informacyjny projektu w łomżyńskim ratuszu przy Starym Rynku, chociaż w ubiegłym tygodniu codziennie po kilkanaście osób pytało o bony edukacyjne. Także tu na razie udzielane są same informacje. Punkt mieści się na parterze w pokoju nr 13 i działa w poniedziałek od godziny 10. do 18., zaś od wtorku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.  

Mirosław R. Derewońko 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę