Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Zambrowski szpital jeszcze bardziej zaciska pasa

Spółka „Szpital Miejski” w Zambrowie – podobnie jak inne palcówki medyczne w Polsce, ma poważne problemy finansowe. Gdyby znalazł się inwestor, szpital funkcjonowałby znacznie lepiej. O pomyśle tym głośno mówi burmistrz Zambrowa, Kazimierz Dąbrowski. "Nie stać nas na dalsze dokapitalizowanie spółki, szukamy więc firmy czy kontrahenta, który wszedłby udziałami do spółki i podniósł jej kapitał. Wtedy byłaby możliwość utrzymania szpitala, rozszerzenia usług i modernizacji placówki " - mówi Dąbrowski.

Poszukiwania prywatnego inwestora do spółki „Szpital Miejski” popiera jej prezes Przemysław Chrzanowski. To – jak twierdzi - dobry pomysł na przeprowadzenie modernizacji szpitala.
Ale są jeszcze inne, pilniejsze potrzeby szpitala. Spółka potrzebuje pieniędzy na wypłatę zaległych wynagrodzeń pielęgniarkom w ramach ustawy 203. Są już wyroki sądowe w sprawie wypłaty około 150 tys złotych 80-ciu pielęgniarkom szpitala. Dodatkowo szpital musi dopłacić pielęgniarkom kolejne 80 tys złotych za okres od 1 maja do końca grudnia 2004 roku. W związku z tym prezes zambrowskiej spółki „Szpital Miejski” zapowiada oszczędności. Mówi o ograniczeniach diagnostyki, wydawania leków a nawet cięciach kadrowych.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę