Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Oszuści „na bankiera”

Telefoniczni oszuści po raz kolejny modyfikują metodę wyłudzania od ludzi pieniędzy. Kiedyś oszukiwali „na wnuczka”, niedawno „na policjanta”, a teraz działają „na bankiera”. - Do starszej mieszkanki Łomży zadzwonił rzekomy pracownik banku, pod pretekstem weryfikacji konta próbował wyłudzić dane do konta – ostrzega Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży.

Policjantka przekazuje, że oszust zadzwonił na telefon stacjonarny. Mówił, że jest z banku, opowiadał o rzekomych próbach oszustw i kradzieży pieniędzy z kont, powoływał się na policję, ale przede wszystkim, pod pretekstem weryfikacji próbował wyłudzić dane do konta bankowego kobiety. Do kradzieży pieniędzy nie doszło, bo kobieta zdążyła zareagować i o wszystkim poinformowała policję, która szuka teraz telefonicznego oszusta. 
Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży podkreśla, że kolejna próba wyłudzenia przez oszustów oszczędności mieszkańców. Przypomina, że niedawno 29-letni mieszkaniec Łomży o mało co nie stracił blisko 13 tysięcy złotych, po tym gdy oszuści podszywając się za policjanta i pracownika banku wyłudzili od niego kody do systemu bankowości elektronicznej. 
Kilka dni wcześniej 83-latka z Zambrowa straciła ponad 10 tysięcy dolarów, bo uwierzyła nieznany mężczyźnie, który do niej zadzwonił i podając się za policjanta powiedział, że pieniądze na koncie są zagrożone, a przestępcy chcą je przelać na swoje konta używając fałszywych dokumentów. Oszust twierdził, że rozpracowuje grupę przestępczą i prosił kobietę, aby mu w tym pomogła.
Policjanci ostrzegają przed oszustami i apelują o nieprzekazywanie przez telefon danych dotyczących rachunków bankowych, a tym bardziej informacji dotyczących loginów czy haseł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę