Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Proces za łomżyńską fabrykę papierosów

Przed Sądem Rejonowym w Augustowie rozpoczął się proces dziewięciu osób oskarżonych o produkcję fałszywych papierosów w Łomży. Wśród oskarżonych jest trzech Polaków – dwóch mieszkańców Łomży i jeden Piątnicy, czterech Łotyszy i dwóch Ormian.

Produkcja papierosów odbywała się w jednym z łomżyńskich przedsiębiorstw produkcyjno-usługowo-handlowych praktycznie w samym centrum miasta – przy ul. Spółdzielczej. W maju ub. roku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego z Białegostoku znaleźli tam linię produkcyjną oraz 19,5 tys. paczek papierosów. 16,5 tys. stanowiły podrobione paczki Marlboro, a 3 tys. - paczki Regal. Były tam też znaczne ilości tytoniu i innych prefabrykatów do produkcji papierosów: bibuła, filtry, kartony, folia.
Sprawę prowadziła Prokuratura Okręgowa w Radomiu, ponieważ wśród oskarżonych jest Andrzej R - teść Prokuratora Rejonowego w Łomży – który zgodnie z aktem oskarżenia udostępnił grupie halę do produkcji papierosów. Kolejny z oskarżonych to Jan N. znany biznesmen swego czasu znaczącym sponsorem Łomżyńskiego Klubu Sportowego i zdobywcą tytułu "Sponsor Roku" w Rankingu Sportowa Osobowość Roku Województwa Łomżyńskiego. Prokuratura zarzuciła mu założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą wytwarzającą wyroby tytoniowe bez wymaganych zezwoleń i wprowadzanie ich do obrotu.
Prokuratura oceniła, że przez swoją działalność oskarżeni narazili firmy tytoniowe na 120 tys. zł strat.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę