Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 13 czerwca 2021 napisz DONOS@

Prezydencki doradca odszedł

Główne zdjęcie
Od lewej: Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży, Kazimierz Gwiazdowski, poseł, były etatowy asystent Chrzanowskiego i Dariusz Budrowski także już były etatowy doradca prezydenta Łomży (fot. październik 2015 r.)

Dariusz Budrowski nie jest już etatowym doradcą prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. Funkcję pełnił od połowy stycznia do 22. września. Jak podaje Łukasz Czech z ratusza Budrowski złożył podanie o rozwiązanie umowy o pracę.

Budrowski w ratuszu jako doradca prezydenta został zatrudniony 16 stycznia 2017 roku, kilkanaście dni po tym gdy prezydent rozstał się ze swoim pierwszym etatowym doradcą Mariuszem Giełgutem. Budrowski został zatrudniony na pół etatu i był odpowiedzialny m.in. za pozyskiwanie środków zewnętrznych, kontakty i współpracę z organizacjami pozarządowymi, szkołami i instytucjami społeczno-kulturalnymi w zakresie pozyskiwania środków z Unii Europejskiej i programów krajowych. 
- Dariusz Budowski 1. września br. złożył podanie o rozwiązanie umowy o pracę. Została ona rozwiązana za porozumieniem stron 22 września – podaje Czech z ratusza zaznaczając, że „obecnie nieodpłatnie pełni funkcję społecznego doradcy prezydenta w zakresie spraw dotyczących obszaru edukacji, ekonomii społecznej, przedsiębiorczości, współpracy ponadnarodowej oraz w zakresie pozyskiwania środków pochodzących ze źródeł zewnętrznych, w tym UE.”

Przypomnijmy w połowie września Sejm RP głosami posłów PiS i Kukiz'15 przegłosował likwidację w samorządach gabinetów politycznych, które tworzą doradcy i asystenci włodarzy gmin. Prezydent Łomży w tym czasie zatrudniał dwóch doradców i asystenta, a od początku kadencji jego gabinet polityczny przewinęło się w sumie pięć osób.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę