Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Działkowcy strzeżcie się... nawzajem

Powoli kończy się sezon odwiedzin terenów ogródków działkowych. Jak co roku, nastąpi kilkumiesięczny okres uśpienia. Niestety, nie jest to „martwy” sezon dla wandali i amatorów cudzej własności, którzy, zwłaszcza w tym czasie, wykorzystują wielotygodniową nieobecność gospodarzy na posesjach – przypominają łomżyńscy policjanci i apelują o należyte zabezpieczanie altanek i pozostawianych w nich sprzętów, oraz „sąsiedzką czujność”.

- Właśnie w tym okresie na terenach ogródków działkowych najczęściej dochodzi do włamań, kradzieży oraz niszczenia mienia – mówi Ewelina Szlesisńska z KMP w Łomży. - Z policyjnych statystyk wynika, że zwykle łupem padają narzędzia ogrodnicze, małe przedmioty codziennego użytku czy pozostawiony na działce drobny sprzęt elektroniczny. Pamiętajmy też, że każda kradzież łączy się ze zniszczeniem mienia i zniweczeniem naszej ciężkiej pracy. Chcąc uniknąć nieprzyjemnych sytuacji warto więc odpowiednio zabezpieczyć kosztowne wyposażenie działki, właściwie zabezpieczając altankę lub przenosząc wartościowe rzeczy na okres zimowy do bardziej strzeżonego miejsca. 
Radzą też, aby oznakować przedmioty pozostawione na działce: spisać ich numery fabryczne lub seryjne, a zebrane dane przechowywać w domu. 
- W razie ich kradzieży łatwiej je będzie zidentyfikować – mówi Szlesińska dodając, że znakowanie mienia i rowerów można wykonać w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży, w budynku przy ul. Partyzantów 48b. Informacje pod nr telefonu: 86 474 1280.
Mundurowi apelują przede wszystkim jednak o „sąsiedzką czujność”. 
- Poprośmy o to, aby sąsiad zwrócił uwagę na naszą własność, a jeżeli zauważymy podejrzanie kręcące się w pobliżu obce osoby, nie przechodźmy obok nich obojętnie. Zainteresujmy się co tam robią -  może właśnie sprawdzają teren – dodaje policjantka. - W razie podejrzeń powiadamiajmy o swoich obserwacjach policję (997).

cz
pon, 02 października 2017 09:58
Data ostatniej edycji: pon, 02 października 2017 10:15:46

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę