Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Rockowania dla MadBee

Łomżyńsko-ostrołęcki zespół MadBee zakwalifikował się do finału II Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Rockowych „Rockowania 2017”. Stawkę finalistów łomżyńskiego półfinału dopełniły Bifrost i Mów z Suwałk. Za dwa tygodnie MadBee będzie walczyć w finale o nagrody finansowe, w tym główną w wysokości 5000 zł oraz nagrodę specjalną, koncert w Polskim Radio Białystok. – Jest fantastycznie! – mówi Krzysztof Jodłowski z MadBee. – Nutka niepewności zawsze jest, tym bardziej, że mieliśmy też podmiankę gitarzysty, ale wyszło OK i udało się zakwalifikować! Gwiazdą wieczoru był zespół Proletaryat, który zagrał w Łomży po 23-letniej przerwie.

W sobotnim półfinale w Miejskim Domu Kultury-Domu Środowisk Twórczych rywalizowało siedem zespołów: Waterside, Tharsys i Święci z Białegostoku, Morning Breath z Siemiatycz, Mów i Bifrost z Suwałk oraz reprezentant gospodarzy MadBee. Konkursowe grupy zaprezentowały – po blisko godzinnym poślizgu czasowym – solidną dawkę urozmaiconego rocka, bluesa czy funky, dlatego jury w składzie: Artur Szydłowski z organizującego przegląd WOAK Białystok,  dziennikarz Polskiego Radia Białystok Paweł Wądołowski oraz menadżer Proletaryatu Zbigniew Strzałka, miało dość trudny wybór. Tharsys i Święci, zdobywcy II nagrody ex aequo w niedawnym Łomża Blues-Rock Festiwal 2017, nie znaleźli uznania w oczach jury, podobnie jak inni uczestnicy tego konkursu, blues-rockowy Waterside oraz Morning Breath.
– Jeżdżę w trasy od wielu lat, współpracuję z licznymi zespołami i poziom był naprawdę wysoki – oceniał Zbigniew Strzałka. – Niektóre zespoły muszą jeszcze popracować nad techniką, formą, itd., ale wyłoniliśmy trójkę zespołów, które przejdą dalej!
Szczęście dopisało MadBee, Bifrost i Mów. 14 października wystąpią one w białostockich Spodkach, rywalizując ze zwycięzcami półfinału w Bielsku Podlaskim: Gypsy Caravan, Mniej Więcej i Projekcją oraz siódmym zespołem wyłonionym w głosowaniu internautów. Pula nagród wynosi: I miejsce – 5000 zł, II – 2500 zł, III – 1000 zł, są też sprzętowe nagrody rzeczowe i nagroda specjalna przyznana przez Polskie Radio Białystok, koncert w studio Rembrandt tej rozgłośni. Gwiazdą finałowego koncertu przeglądu będzie Marek Piekarczyk z zespołem. 
Sukces MadBee jest tym bardziej godny podkreślenia, że zespół wystąpił w zmienionym składzie: Przemysława Kamińskiego zastąpił Konrad Drabot, który na co dzień gra z wokalistą  MadBee Tomaszem Samselem w ostrołęckiej formacji Alien Removed.
– Z różnych przyczyn akurat dzisiaj zmienił się gitarzysta – mówi gitarzysta Czarek Borusiewicz. – Przemek był zapracowany, ale przyjechał Konrad Drabot – Drabson i zrobił świetną robotę – mam nadzieję, że ludziom się to podobało, bo my na scenie bawiliśmy się dość dobrze!
– W finale zawalczymy już z Przemkiem na pokładzie – zapowiada basista Krzysztof Jodłowski. – Będziemy rywalizować z sześcioma zespołami – jest o co, bo to nie tylko kasa, ale i fajna stopka do wygrania, jest koncert w radio, no i prestiż, taki wspólny koncert z lepszymi kapelami.
– Niczego nie obiecujemy i słowa dotrzymamy – dodaje Czarek Borusiewicz. – Jedziemy tam fajnie zagrać, zaprezentować Łomżę i Ostrołękę, a do tego, mam nadzieję, zdobyć dobre miejsce!
Finałem przeglądu był koncert legendy polskiego rocka. Proletaryat rozpoczął od nowych utworów, promując najnowszy album „Oko za oko”, ale muzycy szybko przeszli do swych, entuzjastycznie przyjmowanych przez publiczność, klasycznych utworów z lat 1990-96. „Mamy tysiąc lat”, „Pokój z kulą w głowie”, „Hej, naprzód marsz”, „Tienanmen”, „Czarne szeregi”, „Ofiarny stos” czy „Jak ptak” brzmiały niczym za czasów największej świetności zespołu, potwierdzając niezaprzeczalną już przynależność do kanonu rodzimego rocka. Świętująca w tym roku 30-lecie formacja zagrała też premierowy utwór „Szajba” – jak mówił wokalista Tomasz „Oley” Olejnik pilota nowej płyty, która nie wiadomo kiedy się ukaże.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka – Chamryk

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
nie, 01 października 2017 13:40
Data ostatniej edycji: śr, 04 października 2017 09:21:57

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę