Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Hala Kultury” przeszła z rezerwy na listę do realizacji

Główne zdjęcie
Hala Targowa na Starym Rynku będzie przekształcona w Halę Kultury

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zwiększyło pulę środków z konkursu na unijne dotacje na „Ochronę dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury” wydłużając opublikowaną przed tygodniem listę projektów dotowanych z 17 do 25. W tym konkursie władze miasta zabiegały o pieniądze na remont zabytkowej Hali Targowej na Starym Rynku. Łomżyński projekt jest na 23 miejscu i właśnie załapał się do dofinansowania.

Lista projektów podstawowych z konkursu MKiDN na unijne dotacje na Ochronę dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury
Lista projektów podstawowych z konkursu MKiDN na unijne dotacje na Ochronę dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury

Przebudowa zabytkowej, zbudowanej w latach 30. XX wieku, Hali Targowej na Starym Rynku w nowoczesną „Halę Kultury” wyceniana jest  przez władze miasta na blisko 14,5 mln zł. Z unijnej dotacji na ten cel – zgodnie ze złożonym projektem - miasto chce otrzymać niemal 10 mln zł. Zgodnie z projektem w podziemiu budynku planuje się przeznaczenie pomieszczeń na salę wielofunkcyjną do podejmowania działań interdyscyplinarnych, toalety, szatnie, magazyny oraz pomieszczenia techniczne. Na parterze utworzona zostanie sala wielofunkcyjna z zapleczem, klubokawiarnia, punkt informacji turystycznej, toaleta publiczna i szatnie. W przeszklonych jatkach wokół Hali powstanie galeria prezentująca sztukę młodych. Na piętrze mają zostać zlokalizowane sale spotkań z przestrzenią wystawienniczą, hol wystawienniczy z komunikacją, a także antresole. 
Według szacunków władz miasta na realizację zadania potrzeba będzie niemal dwóch lat.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę