Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Gdzie w weekend do lekarza?

W weekend szpitale przejmują od stacji pogotowia ratunkowego świadczenia usług nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej. W Łomży póki co zmiana będzie wyglądała nieco inaczej. - Do niedzieli do godziny 8 rano wszystko jest po staremu – pogotowie świadczy te usługi dla wszystkich pacjentów. Po tej godzinie porady lekarskie ambulatoryjne dla dzieci do 16 roku życia będą udzielane w szpitalu – mówi Hanna Waniewska, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

Od niedzieli świadczenia zdrowotne w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w WSPR w przy ul. Szosa Zambrowska 1/19 (tel.: 86 216-23-60) w Łomży będą prowadzone w zakresie:

  • porady ambulatoryjne lekarskie dla pacjentów powyżej 16 r.ż.,
  • świadczenia ambulatoryjne pielęgniarskie dla pacjentów powyżej 16 r.ż,
  • porady lekarskie udzielone telefonicznie dla pacjentów powyżej 16 r.ż
Poza tym pogotowie będzie także realizowało tzw. „wyjazdówki”, czyli porady lekarskie oraz świadczenia pielęgniarskie udzielone w miejscu zamieszkania lub pobytu pacjenta zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. 

W przypadku dzieci do 16 roku życia porad lekarskich ambulatoryjnych i świadczeń pielęgniarskich ambulatoryjnych w zakresie nocnej i  świątecznej opieki zdrowotnej trzeba będzie szukać w Szpitalu Wojewódzkim przy Al. Piłsudskiego 11 przy pomieszczeniach SOR i Izby Przyjęć (tel. 86 47-36-66).

Hanna Waniewska, dyrektor WSPR w Łomży informuje że ten podział jest tymczasowy. Ustalenia pomiędzy szpitalem, pogotowiem i NFZ-etem zostały zawarta na okres do końca roku. 
Usługi nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są udzielane w godzinach: 
  • w dni powszednie od 18.00 do 8.00 dnia następnego,
  • w soboty, niedzielę i inne dni ustawowo wolne od pracy, w godzinach od 8.00 do 8.00 dnia następnego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę