Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Pożegnanie muzyka

Główne zdjęcie
Jerzy Zieliński z akordeonem wykonanym przez jego ojca (fot. A. Korytkowski)

Rodzina, przyjaciele i muzycy pożegnają dziś Jerzego Zielińskiego. Był pracownikiem szkół muzycznych w Łomży, w Zambrowie, w Kolnie, gdzie naprawiał wszystkie instrumenty. Razem z ojcem i z bratem produkował akordeony na całą Polskę. - Nazwisko „Zieliński” i „Łomża” było na wielu instrumentach, które są też obecnie poza granicami kraju u kolekcjonerów i muzyków – wspomina tragicznie zmarłego Arkadiusz Korytkowski.

Jerzy Zieliński urodził się 20 marca 1941 r. zmarł 25 września 2017 r. Należał do muzykującej rodziny, która w regionie i Polsce dobrze jest znana. 
-  Do Jurka przyjeżdżali z naprawą akordeoniści z całej Polski, także akordeoniści z najbardziej znanego polskiego zespołu Motion Trio, aż z Krakowa – podkreśla Arkadiusz Korytkowski przywołując wypowiedź Jerzego Zielińskiego, której udzielił mu do książki pt. „Świat Akordeonu 1”: „Dziadek Franciszek naprawiał przeważnie harmonie 3-rzędowe, zrobił kilka nowych, dziadek zmarł w 1948 roku. Szczepan - mój ojciec - terminował w zawodzie organmistrzowskim 5 lat, urodził się 19-go grudnia 1909 roku, od swego ojca nauczył się naprawy harmonii i akordeonów. W latach 1960-1990 ojciec, brat  Jan i ja naprawialiśmy organy kościelne piszczałkowe w Kolnie, Borkowie, Kuziach, Kołakach  Kościelnych, Augustowie i w wielu innych miejscowościach. Robiliśmy nowe harmonie na zamówienie, kilka harmonii jest w USA. Robiliśmy poważne naprawy akordeonów. Klientów mieliśmy od Suwałk po Warszawę a także z drugiego końca Polski. Naprawialiśmy fortepiany, pianina, fisharmonie, gitary i skrzypce.”

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona o godzinie 13.00 w kaplicy na cmentzarzu przy ul. Mikołaja Kopernika w Łomży.  Wystawienie ciała zmarłdego muzyka od godz. 11.00.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę