Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Ewakuacja w Nowogrodzie

Mieszkańcy kilku bloków przy ul. Zielonej w Nowogrodzie i okolicznych domków musiało opuścić swoje mieszkania. Powodem jest znalezienie w pobliżu budynków dużego niewybuchu najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Wybuchowym znaleziskiem zajęli się saperzy.

„Bombę” znaleziono podczas prac przy wykopie pod przyłącze gazowe. Niebezpieczna pamiątka z czasów II wojny światowej znajdowała się na głębokości około metra. Świadkowie opowiadają, że ma co najmniej pół metra długości. 
Burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka podaje, że ewakuowani mieszkańcy bloków i pobliskich domków, na czas wydobywania pocisku przez saperów mogli schronić się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury lub w szkole w Nowogrodzie. 
Około godz. 17.10 saperzy zabrali „bombę”. Okazało się, że był to artyleryjski pocisk ciężki kalibru 150 mm. 
Po zabraniu znaleziska przez saperów ogłoszono, że mieszkańcy mogą wracać do domów i mieszkań.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę