Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Wybrani do programu „Niepodległa”

W przyszłym roku Polska obchodzić będzie setną rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystości ma być wiele w całym kraju, także w Łomży i regionie. Część z nich już jest planowana, a pierwsze instytucje zdobyły na jubileuszowe wydarzenia zewnętrzne środki. Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży i Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu otrzymają dotacje z ogólnopolskiego programu „Niepodległa”.

W konkursie o pieniądze na wydarzenia  zachęcające wszystkich mieszkańców Polski do wspólnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości mogły ubiegać się samorządowe instytucje kultury, stowarzyszenia czy fundacje. Pula środków wynosiła 3 mln zł, przy czym dotacje miały wynosić od 5 do 50 tys. zł. Okazało się, że zainteresowanie konkursem było o wiele większe niż spodziewali się organizatorzy. Z 672 złożonych wniosków udało im się zaspokoić tylko 109 najwyżej ocenionych. Wśród wybranych szczęśliwców z regionu są: Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży, które na „Regionalne warsztaty interdyscyplinarne „Łomżyńskie drogi do Niepodległej – pamięć i tożsamość. Biografie bohaterów” otrzyma dotację rzędu 39 tysięcy złotych, oraz Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu. Jej projekt „W drodze do niepodległości” otrzyma dotację w wysokości 33,3 tys. zł.
Na liście wybranych do dofinansowania z województwa podlaskiego jest jeszcze tylko projekt „Droga do niepodległości” Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie.

230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę