środa, 23 maja 2018 napisz DONOS@

Wybrani do programu „Niepodległa”

W przyszłym roku Polska obchodzić będzie setną rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystości ma być wiele w całym kraju, także w Łomży i regionie. Część z nich już jest planowana, a pierwsze instytucje zdobyły na jubileuszowe wydarzenia zewnętrzne środki. Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży i Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu otrzymają dotacje z ogólnopolskiego programu „Niepodległa”.

W konkursie o pieniądze na wydarzenia  zachęcające wszystkich mieszkańców Polski do wspólnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości mogły ubiegać się samorządowe instytucje kultury, stowarzyszenia czy fundacje. Pula środków wynosiła 3 mln zł, przy czym dotacje miały wynosić od 5 do 50 tys. zł. Okazało się, że zainteresowanie konkursem było o wiele większe niż spodziewali się organizatorzy. Z 672 złożonych wniosków udało im się zaspokoić tylko 109 najwyżej ocenionych. Wśród wybranych szczęśliwców z regionu są: Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży, które na „Regionalne warsztaty interdyscyplinarne „Łomżyńskie drogi do Niepodległej – pamięć i tożsamość. Biografie bohaterów” otrzyma dotację rzędu 39 tysięcy złotych, oraz Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu. Jej projekt „W drodze do niepodległości” otrzyma dotację w wysokości 33,3 tys. zł.
Na liście wybranych do dofinansowania z województwa podlaskiego jest jeszcze tylko projekt „Droga do niepodległości” Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie.


 
Zobacz także
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0