Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Pieszo-rowerową przeplatankę tłumaczą miejscy urzędnicy

Główne zdjęcie
Przeplatanka ścieżki rowerowej i chodnika przy Rondzie W. Lutosławskiego od strony biurowca ZUS (fot. czytelnik)

Roboty budowlane cały czas trwają i nie zostało jeszcze wykonane pełne oznakowanie pionowe i poziome, które uwzględnia „przecięcia” ruchu pieszego z rowerowym – podaje Łukasz Czech z ratusza w odpowiedzi na pytania dotyczące pieszo-rowerowej przeplatanki jaka powstała przy okazji remontu fragmentu ulicy Szosy Zambrowskiej. Uwagę na tak dziwnie zbudowaną ścieżkę przy Rondzie Witolda Lutosławskiego zwrócił w ubiegłym tygodniu czytelnik.

Ścieżka rowerowa przy samym wejściu do kamienicy
Ścieżka rowerowa przy samym wejściu do kamienicy

- To co zostało zrobione jest nielogiczne i wprowadza zagrożenie dla życia. Gdzie jest sens takiej przeplatanki? - pyta czytelnik zastanawiając się czy to schrzanił projektant, czy może wykonawca?
Inny mieszkaniec Łomży zwrócił uwagę na to, że w pobliżu Rond Hanki Bielickiej nowa ścieżka rowerowa znowu ma przeplatankę z chodnikiem i... przebiega bezpośrednio przed wejściem do kamienicy.
Oto jak pieszo-rowerową przeplatankę tłumaczą miejscy urzędnicy:
Projekt ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż Szosy Zambrowskiej, łączącej się z istniejącymi ścieżkami przy ulicy Sikorskiego, został wykonany z uwzględnieniem zasad projektowania infrastruktury rowerowej, obowiązujących przepisów oraz sposobu zagospodarowania przyległego terenu – napisał Łukasz Czech z ratusza. - Powstałe przeplatania z ciągiem pieszym wynikają z konieczności wykonania łagodniejszych łuków poziomych dla rowerzystów oraz uniknięcia kolizji w rejonie przystanku MPK (zderzenia pasażera wysiadającego/wsiadającego z rowerzystą). Z tego powodu projektant zlokalizował ścieżkę za przystankiem. Istniejące wyjście z budynku oddzielone jest od ścieżki niewielkim pasem chodnika, więc nie jest to bezpośrednie wyjście na ścieżkę. Na praktycznie całym odcinku od ronda Lutosławskiego do Rond Hanki Bielickiej ścieżka zlokalizowana jest bliżej jezdni. Należy zauważyć, że roboty budowlane cały czas trwają i nie zostało jeszcze wykonane pełne oznakowanie pionowe i poziome, które uwzględnia „przecięcia” ruchu pieszego z rowerowym – podaje miejski urzędnik.

zobacz: Pieszo-rowerowa przeplatanka


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę