Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Oszuści polują nie tylko na emerytów

29-letni mieszkaniec Łomży o mało co nie stracił blisko 13 tysięcy złotych. Pieniądze miały wypłynąć z jego konta po tym gdy oszuści podszywając się za policjanta i pracownika banku wyłudzili od niego kody do systemu bankowości elektronicznej. Przestępcy wykonali z konta pokrzywdzonego trzy przelewy, ale dzięki szybkiej akcji prawdziwych policjantów wstrzymano przekazanie pieniędzy na konto oszustów.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Zaczęło się od wydawałoby się zwykłego zakupu telefonu na jednym z portali sprzedażowych. Jak wynikało ze zgłoszenia, następnego dnia 29-letni mieszkaniec Łomży otrzymał telefon od osób podających się za policjanta i pracownika banku, które poinformowały rozmówcę, że jego konto zostało użyte do popełnienia przestępstwa. Zasłaniając się prowadzonymi rzekomo czynnościami służbowymi, przestępcy wyłudzili od 29-latka login i hasło dostępowe do systemu bankowości elektronicznej, następnie sms-owe kody autoryzacyjne do kolejnych transakcji. Przy pomocy podstępnie uzyskanych danych, wykonali z konta pokrzywdzonego trzy przelewy na kwotę blisko 13 tysięcy złotych. 
Informując o zdarzeniu policjanci podają, że podjęte przez nich natychmiast po zgłoszeniu działania, doprowadziły do wstrzymania przekazania pieniędzy na konto oszustów. 
Teraz policjanci prowadzą dalsze ustalenia, które mają doprowadzić do ich zatrzymania.

Po raz kolejny policjanci ostrzegają i przypominają, że nigdy nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon! Nigdy też nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy w celu ich „zabezpieczenia” przed oszustami. Apelują o nieprzekazywanie przez telefon danych dotyczących rachunków bankowych, a tym bardziej informacji dotyczących loginów czy haseł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę