niedziela, 23 lutego 2020 napisz DONOS@

Drogi do Łomży powstaną „bo są pilne dla województwa”

Droga Łomża – Nowogród z obwodnicą Starych Kupisk będzie realizowana zgodnie z planem, droga Łomża – Śniadowo w obwodnicą Konarzyc, też ma być realizowana, ale najprawdopodobniej inaczej niż planowano. Zbudowano by nową obwodnicę miejscowości, a drogę do Śniadowa jedynie wyremontowano. Tak we wtorek radnym z gminy Łomża plany władz województwa odnośnie modernizacji obu dróg przedstawiał członek zarządu województwa Stefan Krajewski.

Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego przemawia na sesji Rady Gminy Łomża
Stefan Krajewski, członek zarządu województwa podlaskiego przemawia na sesji Rady Gminy Łomża
Stefan Krajewski i Piotr Kłys wójt gminy
Stefan Krajewski i Piotr Kłys wójt gminy
radny Tadeusz Jastrzębski
radny Tadeusz Jastrzębski

Wizyta Krajewskiego na posiedzeniu Rady Gminy była swoistą odpowiedzią na poniedziałkową wizytę samorządowców z podłomżyńskich gmin na  posiedzeniu Sejmiku województwa. Wójtowie Łomży, Śniadowa i burmistrz Nowogrodu prosili o zwiększenie puli środków na finansowanie obu inwestycji, która po przetargach okazała się o blisko połowę za mała. 
- Możliwości finansowe województwa też są ograniczone – mówił we wtorek radnym gminy Łomża Stefan Krajewski.
Podkreślał jednak, że władze województwa zdają sobie sprawę ze znaczenia obu dróg.
- Te inwestycje powstaną, bo są pilne dla województwa – mówił przyznając jednocześnie, że trzeba ponownie rozważyć zakres planowanych prac. Krajewski mówił, że „nie jest problemem” planowana modernizacja drogi wojewódzkiej nr 645 Łomża – Nowogród z budowa obejścia Starych Kupisk, gdzie złożona w przetargu cena jest o około 13 mln zł  wyższa niż zabezpieczone na realizację zadnia środki w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego.
Duża różnica jest natomiast na przetargach na modernizację drogi wojewódzkiej nr 677 Łomża – Śniadowo z obejściem Konarzyc. Tu zabezpieczone w RPOWP środki w wysokości ok. 40 mln zł są o ponad połowę za niskie w stosunku do ofert z przetargu. 
- U nas w Konarzycach ludzie są zdesperowani, gotowi nawet zablokować drogę – mówił radny gminy Tadeusz Jastrzębski wybrany w okręgu obejmującym Konarzyce. - U nas przez całą długość miejscowości 3 km jest jeden wielki ciąg samochód, które zostawiają tylko smród i hałas – dodawał  proszą, aby w pierwszej kolejności zbudować obwodnicę Konarzyc.
Z wypowiedzi Krajewskiego wynikało, że do takiego rozwiązania skłaniają się także władze województwa. „Środki unijne wystarczą na budowę obwodnicy Konarzyc” – mówił Stefan Krajewski. 
Aby obniżyć koszty całej inwestycji rozważane jest jej ograniczenie. Polegać miałoby ono m.in. na rezygnacji z budowy ścieżki rowerowej, która teraz jest planowana na całej długości drogi oraz mniejszego zakresu remontu obecnej jezdni drogi do Śniadowa. Decyzje w tym zakresie mają być podjęte w najbliższym czasie.

200114015929.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę