Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 27 stycznia 2023 napisz DONOS@

Historyczna ulica Zielona z XIX w. ma wyremontowane bruki

Główne zdjęcie
Układanie bruku na ul. Zielonej

Po dwóch miesiącach gruntownego remontu prace drogowców i budowniczych sieci wodociągowej na ulicy Zielonej zostały zakończone. Jedna z ostatnich brukowanych „kocimi łbami” uliczek w Łomży, łącząca Woziwodzką i Rybaki, pochodzi z lat 70. XIX wieku. - Teraz ulica Zielona, prowadząca do naszej szkoły, jest lepsza niż poprzednio – cieszy się Katarzyna Więsak, nauczycielka przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, prowadząc samochód pod stromą górę z dwoma zakrętami.

Podczas inwestycji, zrealizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego za kwotę 150 tys. zł, została przełożona nawierzchnia esofloresowatej uliczki, ale także pojawiły się nowe krawężniki, ciek przykrawężnikowy i słupy oświetleniowe oraz ażurowe wzmocnienie skarpy płytami z betonu. To w otwory pomiędzy będzie wpadała woda z góry, a nie bezpośrednio, jak do tej pory przez dziesiątki lat wprost na kamienne kocie łby. 
Remont Zielonej zbiera pochlebne opinie. - Na jezdni nie ma takich dziur, jak pomiędzy kamieniami wcześniej, i chodniki prostsze – chwali germanistka ZSTiO nr 4 Emilia Ciborowska, która lubi chodzić w butach na obcasach. - Ale niektóre uczennice z naszej „Budowlanki” chodzą częściej niż ja, i to na wyższych. Kiedy jesienią wcześniej zapada zmrok, bardzo przydaje się oświetlenie, żeby widzieć, którędy wracamy do domu.  
- Dodatkowo za kwotę 49,5 tysiąca złotych zostały wykonane chodniki, parking na 13 miejsc dla samochodów oraz kanał deszczowy – informuje inspektor Łukasz Czech z łomżyńskiego ratusza. - Czekamy na zgłoszenie przez wykonawcę inwestycji do odbioru. 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę