Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Gwałciciel z Łomży?

- Trwają czynności z osobą poszkodowaną i z zatrzymanym sprawcą – mówi Karolina Szulkowska, Prokurat Prokurator Rejonowy. Chodzi o zdarzenie do którego miało dojść w poniedziałek wieczorem w Łomży. Postępowanie prowadzone dotyczy popełnienia „innej czynności seksualnej”, a poszkodowaną jest 17-letnia dziewczyna.

Prokurator Szulkowska zasłaniając się dobrem prowadzonego postępowania, które jest we wczesnej fazie, nie ujawnia informacji na temat zdarzenia. Podaje jedynie, że postępowanie prowadzone jest w kierunku artykułu 197 paragraf 2 kodeksu karnego. To artykuł dotyczący gwałtu. Paragraf 2 dotyczy doprowadzenia innej osoby do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności. Sprawca takiego czyny podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Z danych policyjnych wynika, że w Polsce na przestrzeni ostaniach lat wszczynano rocznie ponad 2400 postępowań dotyczących zgwałceń. Liczba przestępstw stwierdzonych  jest znacznie niższa i w ubiegłym roku wyniosła w skali kraju 1383 przypadki. To o ponad 200 więcej niż rok wcześniej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę