Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Cena mleka znowu podskoczyła

W sierpniu mleczarnie z województwa podlaskiego za dostarczane przez rolników mleko płaciły średnio po 144,63 zł/hl. To o blisko 5 zł więcej niż przed miesiącem. Wyższe ceny skupu mleka były tylko w okresie górki z przełomu 2013 i 2014 roku. Wówczas przekraczały one granicę 1,5 zł za litr.

Cena mleka w sierpniu wzrosła w całym kraju. Z danych GUS wynika, że w ubiegłym miesiącu za 1 hl mleka płacono w skupie w Polsce 139,70 zł, To cena o 3,5% wyższa niż przed miesiącem i 1/3 wyższa niż przed rokiem. 
Tradycyjnie już najwyższe ceny skupu mleka notowane są w województwie podlaskim. W sierpniu  średnia cena po jakiem rolnicy sprzedawali mleko do mleczarni wyniosła 144,63 zł/hl wobec 139,97 zł/hl przed miesiącem.

Województwo podlaskie jest krajowym zagłębiem mleczarstwa. Miesięcznie do skupu trafia tu ponad 210 milionów litrów mleka krowiego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę