Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Miód na Serce” w Spale

Za innowacyjne podejście do repertuaru ludowego Kapela „Miód na serce” zdobyła główną nagrodę w kategorii zespoły instrumentalne na czerwcowym Ogólnopolski Konkursie Zespołów Kurpiowskich Nowogród 2017. Później były występy na potańcówkach, warsztatach muzycznych i tanecznych, Festynie na Jana w Łomży i Niedzieli św. Rocha w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie. Teraz Kapela „Miód na Serce” zagrała w Spale na tradycyjnych Dożynkach Prezydenckich.

Dożynki Prezydenckie w Spale organizował w latach 1927-1938 prezydent Ignacy Mościcki. Po 62 latach tradycję wskrzesił prezydent Aleksander Kwaśniewski i kontynuują ją kolejni prezydenci. W niedzielę dożynki w Spale odbyły się z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Dożynkowym uroczystościom już od soboty towarzyszyły liczne imprezy, m.in. degustacje potraw regionalnych, pokazy rękodzieła ludowego, kiermasze i występy artystyczne zespołów z całego kraju. Wśród nich na jednej ze scen muzyczne bogactwo Kurpiowszczyzny zaprezentowała kapela „Miód na Serce”. Jak przekazują zaproszenie do udziału w Prezydenckich Dożynkach było dla nich wyjątkowym wyróżnieniem. W spale wykonali melodie znane z Puszczy Białej i Zielonej, korzystając przy tym z brzmienia unikatowych instrumentów, takich jak lira korbowa, tradycyjny bębenek obręczowy czy basetla.

Fotorelacja: Paweł Zielewicz

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę