Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Kolumbarium na cmentarzu przy Przykoszarowej

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać jeden z elementów kolumbarium jakie ma zostać zbudowane na cmentarzu przy ul. Przykoszarowej.

Prochy ponad 900 osób będzie mogło pomieścić kolumbarium, którego budowę na cmentarzu przy Przykoszarowej chcą zlecić władze Łomży. Właśnie opublikowano zaproszenie do składania ofert przez zainteresowane zleceniem firmy budowlane. Łomżyńskie kolumbarium ma być gotowe do końca maja przyszłego roku.

Kolumbaria służą do przechowywania skremowanych prochów zmarłych w urnach. To na cmentarzu przy Przykoszarowej ma stanąć przy zachodniej granicy nekropolii. Jego wygląd na zlecenie władz miasta zaprojektował architekt Michał Skiepko. To 7 sąsiadujących ze sobą elementów mających po 33 nisze na prochy zmarłych, a w każdej z tych nisz mogą zmieścić się po 4 urny z prochami zmarłych z rodziny. 
Każdy z oddzielnych nieco wklęsłych „ścian” kolumbarium ma mieć po blisko 8 metrów długości, blisko 3 metry wysokości i nieco ponad metr szerokości. Betonowa konstrukcja ma być obłożona okładziną z czerwonego i czarnego kamienia, a nisze na urny zasłaniać ma biała granitowa płyta, na której mają być grawerowane epitafia. Przed każdą z nisz zaprojektowano też półkę z możliwością umieszczenia na niej znicza lub kwiatów.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę