Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Wiatr coraz silniejszy

Główne zdjęcie
Strażacy usuwają powalone drzewo na Grobli Jednaczewskiej

Kilka razy wyjeżdżali już strażacy z Łomży do usuwania powalonych przez wiatr drzew, lub ich konarów blokujących przejazdy drogami. Tego typu zdarzenia były już m.in. w Bożejewie Starym, w Lasku Jednaczewski, Elżbiecinie czy Kisielnicy.

Według pomiarów stacji IMGW w Marianowie prędkość wiatru w porywczych przekracza już 55 km/h, a synoptycy ostrzegają, że może wzrosnąć nawet do 80 km/h. Silne podmuchy wiatru już łamią konary drzew a  nawet wywracają całe drzewa. Mogą też powodować zrywanie linii energetycznych, a nawet przesuwać jadące samochody. Specjaliści ostrzegają, że nagłe boczne uderzenie wiatru o prędkości ok. 60 km/h może spowodować przemieszczenie samochodu na inny pas ruchu. Tego typu zjawiska mogą mieć miejsce np. po wyjeździe samochodu z drogi prowadzącej przez las.

Foto: Strażacy usuwają powalone drzewo na Grobli Jednaczewskiej
Foto: Strażacy usuwają powalone drzewo na Grobli Jednaczewskiej
Foto: Strażacy usuwają powalone drzewo na Grobli Jednaczewskiej

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę