Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@
tekst płatny

Pewne prawko?

Główne zdjęcie
Kategoria B

„Jaki ośrodek szkolenia kierowców wybrać?” - to często spotykane pytanie na forach internetowych. W odpowiedzi zazwyczaj pojawia się cała lista nazw, jednak każdy forumowicz poleca tylko jedną szkołę – tę, z której korzystał. Skoro nikt tak naprawdę nie miał okazji porównać kilku ośrodków zastanówmy się na co zwrócić uwagę dokonując wyboru.

Kategoria B + E
Kategoria B + E
Kategoria C, C + E
Kategoria C, C + E
Kategoria A1, A2, A
Kategoria A1, A2, A

Najczęstszym kryterium wyboru jest cena, a potrafią się one bardzo różnić więc ważne jest żebyście sprawdzili co się za tą ceną kryje – czy wybrany przez Was OSK nie zaskoczy Was ukrytymi kosztami, np. za materiały szkoleniowe czy za egzamin wewnętrzny (a jeżeli za pierwszym razem się nie powiedzie to czy drugie i ewentualne kolejne podejście również jest ‘w cenie’). Choć może ciężko w to uwierzyć, niektóre OSK każą sobie dodatkowo płacić za korzystanie z placu manewrowego! Patrząc na tę kwestię z innej strony – być może w cenie zawarte są dodatkowe elementy, np. szkolenie z poślizgu nadsterownego oferowane przez jeden z łomżyńskich Ośrodków

Po drugie, czy OSK zapewni Wam profesjonalne szkolenie teoretyczne, czy tylko wręczy Wam podręcznik i każe się z niego uczyć, zostawiając Was samych z często skomplikowanymi zagadnieniami. Należy spojrzeć bacznym okiem na warunki lokalowe Waszego potencjalnego OSK. „Dobrze wyposażona sala wykładowa, materiały dydaktyczne oraz pomoce multimedialne w dużym stopniu ułatwiają naukę i przyswajanie wiedzy z zakresu przepisów prawa o ruchu drogowym, a co za tym idzie pomagają stać się dobrym kierowcą ” – zaznacza Instruktor Daniel Bohdan, właściciel Ośrodka Szkolenia Bocian, www.osk-bocian.pl

Po trzecie, warto poznać doświadczenie i opinie Instruktorów zatrudnionych w wybranym przez Was Ośrodku, a te najłatwiej sprawdzić na portalach społecznościowych, np. https://www.facebook.com/pg/oskbocian/reviews/?ref=page_internal. Pamiętajcie, żeby zwracać uwagę, czy opinie są prawdziwe, czyli wystawiane przez kursantów, a nie anonimowo, np. w Google.

Po kolejne, czy OSK dysponuje pojazdami zbliżonymi do aut egzaminacyjnych z WORD? Część OSK posiada pojazdy wyeksploatowane, których młodość dawno minęła. Szkolenie na takim pojeździe może sprawić sporo kłopotu, a sam egzamin może okazać się niespodzianką, gdy wsiądziecie za kółko auta w dużo lepszym stanie niż to z Waszego kursu. Zwróćcie też uwagę na ilość posiadanych przez OSK pojazdów – bo co, jeśli jedyne auto które posiada Wasze OSK zepsuje się na dwa dni przed egzaminem? Jak mówi właściciel OSK Bocian, „Cały czas dbamy o najwyższą jakość naszych usług i zapewnienie naszym kursantom pojazdów takich jak na egzaminie. Dlatego jako pierwsi w Łomży, w ofercie kursów prawa jazdy kategorii C i C+E, posiadamy fabrycznie nowy pojazd ciężarowy MAN TGL 12.250, o identycznej specyfikacji technicznej jak pojazd w WORD w Łomży.”

Zatem wniosek jest jeden. Wybierajmy mądrze a zapewnimy sobie większe szanse na zdanie egzaminu. Wybór OSK to inwestycja w Was i Wasze późniejsze bezpieczeństwo. Życzymy mądrych wyborów i pozytywnego wyniku na egzaminie państwowym.

Ośrodek Szkolenia Bocian

Łomża, al. Legionów 123 a (obok blaszaka, róg Piłsudskiego i Legionów)
tel. 86 211 16 70


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę