Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Głosowanie na 26 + 3 inwestycji z Budżetu Obywatelskiego 2018

Mieszkańcy Łomży nie wnosili uwag ani zastrzeżeń do 26 zadań z Budżetu Obywatelskiego na rok 2018 i trzech z młodzieżowego BO, jakie sprawdzali merytorycznie i przyjęli członkowie zespołu koordynującego pod przewodnictwem wiceprezydent Agnieszki Muzyk. Tym samym droga otwarta do głosowania łomżyniaków. Zacznie się w poniedziałek i potrwa trzy tygodnie. W ubiegłym roku na zadania do realizacji z Budżetu Obywatelskiego ponad 7 tysięcy mieszkańców oddało ponad 17 tysięcy głosów.

Przyszłoroczny Budżet Obywatelski Łomży ma wynosić 2 miliony zł, natomiast zakwalifikowane inwestycje kosztowałyby około 2 i pół miliona. 100 000 zł, jakie miasto ze swojej kasy przeznaczy na Młodzieżowy Budżet Obywatelski, to też przymało na 3 inwestycje zgłoszone przez młodzież, bo łącznie kosztowałyby one ok. 140 tys. zł. W takiej sytuacji ważne są głosy oddawane na zadania – im większe poparcie inwestycji, tym wyższe miejsce na liście do realizacji. W Centrum Łomży mamy 9 propozycji, na Łomżycy 11, a na Południu 6. Jak podsumowała wiceprezydent Agnieszka Muzyk, ciągle mało jest pomysłów, które uatrakcyjnią Łomżę: „Łatamy głównie drogi i chodniki”. 
Głosowanie na wybrane projekty – każdy może wskazać trzy - zacznie się w poniedziałek, 18. września, i potrwa do 6. października.  Karty do głosowania będzie można wziąć w trzech punktach z urnami: ratusz przy Starym Rynku w Łomży, SP nr 5 przy ul. Polnej i basen przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz w autobusie MPK. Karty będą też do pobrania ze strony Urzędu Miejskiego, z której można oddawać głos drogą elektroniczną. 
- Jak zawsze, przystępujemy do zbierania głosów z nadzieją, że znów coś wywalczymy – zachęca do głosowania Andrzej Podsiadło, przewodniczący Rady Osiedla nr 5 na starówce. Działa w piątej edycji BO. Teraz z RO zabiega o remont Kapucyńskiej, schody na Zamiejskiej, progi na Senatorskiej. - Wszystkie one dotyczą bezpieczeństwa mieszkańców miasta. 

Starówka, Łomżyca, Południe i MBO
O głosy na starówce zabiega ok. 25 rzeźb z „Bajek” Zbigniewa Herberta na ścianie bloku Dworna 35. Szansę mają: 3 progi zwalniające na Senatorskiej, chodnik na Górnej, nowe schody Zamiejska róg Zjazdu, chodnik, barierka dla pieszych i lampy na Kapucyńskiej, chodnik przy Legionów i Wojska Polskiego koło pl. Kościuszki, teren za blokiem 3 Maja 2 od strony kina. Może głosujący wybiorą ekspertyzę ornitologiczną, zrzucenie gniazd krukowatych i ok. 93 budki lęgowe dla ptaków śpiewających w parkach i na skwerach. A może zwycięży żużlówka między Wąską a Szosą Zambrowską, dzięki czemu zmieni nawierzchnię i zyska oświetlenie...
Na Łomżycy osiedle Kraska może zyskać 3 przystanki, lampy LED na przejściach i siłownię przy Harcerskiej; chodniki i dojazdy na Strażackiej, Lipowej i Łukasińskiego; lampy od ul. Przyjaźni do Szerokiej; bulwar nad Łomżyczką 210 m koło Wesołej, Modrzewiowej, Kalinowej; oświetlenie i monitoring placu rekreacji przy Browarnej; parking przy przedszkolu Pinokio; chodniki na Miłej i Obrońców Łomży oraz zatoka parkingowa przy Pułaskiego. 
Na Południu o głosy zabiegają: plac zabaw Kazańska; chodniki Przykoszarowa i Kołłątaja; remont ul. Bema; parking na Księżnej Anny 6 D; parking przy Bema obok Parku Jana Pawła II
Młodzieżowy BO obejmuje: piknik 15. sierpnia i koncert patriotyczny 5-tki, Irydiona i Basti; nocny turniej piłki nożnej o puchar 600-lecia nadania praw miejskich Łomży dla uczniów i studentów; grę miejską z zadaniami i rolami, w której Łomża stanie się planszą do gry, do wielokrotnego użytku.     
Ogłoszenie wyników głosowania mieszkańców na projekty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018  zaplanowano na 23. października.

Mirosław R. Derewońko

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę