Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

20-latek podejrzany o podrabianie pieniędzy

Główne zdjęcie
Zatrzymany przez policję 20-latek, który podrabiał banknoty (fot. KPP Kolno)

Kierowca kupując paliwo na stacji zapłacił banknotem pięćdziesięciozłotowym i nie czekając na resztę, wyszedł. Okazało się, że banknot był fałszywy, ale gdy kasjerka zorientowała się o tym, mężczyzny już nie było. Zaalarmowani policjanci z Kolna ustalili, że w jednym z marketów w tym mieście również zapłacono falsyfikatem o tym samym numerze seryjnym. Już następnego dnia po tym zdarzeniu kryminalni ustalili dane jak się okazało miejscowego fałszerza.

Okazał się nim 20-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Młody mężczyzna sfałszował banknoty drukując na domowej drukarce kilka sztuk. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty podrabiania banknotów oraz wprowadzania ich do obrotu do których – jak informują policjanci – przyznał się. Śledczy wiedzą, że fałszywki trafiły na stację pali i do marketu, ale 20-latek płacił nimi między innymi na miejscowym rynku i śledczy z Kolna wyjaśniają gdzie jeszcze mogły trafić podrobione pieniądze.
Wczoraj sąd, na wniosek prokuratury, zdecydował o zastosowaniu wobec 20-latka środka zapobiegawczego, w postaci tymczasowego aresztowania, na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 5 lat pozbawienia wolności albo kara 25 lat pozbawienia wolności.

Foto: Zatrzymany przez policję 20-latek, który podrabiał banknoty (fot. KPP Kolno)
Foto: Drukarka na której 20-latek fałszował banknoty (fot. KWP Białystok)
Foto: Banknoty wydrukowane przez 20-latka (fot. KWP Białystok)
Foto: Banknoty wydrukowane przez 20-latka (fot. KWP Białystok)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę