Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Poprawili matury... niektórzy

Egzamin maturalny w województwie podlaskim – po uwzględnieniu poprawek - zdało 86% tegorocznych maturzystów – podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży. To wynik o ponad 5,5% lepszy niż po egzaminach w maju. Sierpniową poprawkę z matury zdało blisko 200 z przystępujących do niej ponad 1100 tegorocznych absolwentów liceów i techników.

Jak podała Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej w sierpniu 2017 roku w województwie podlaskim  przystąpiło 1 667 absolwentów. Były to osoby, które w maju i/lub w czerwcu 2017 roku przystąpiły do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej i nie zdały egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu w części ustnej albo w części pisemnej. Tegoroczni absolwenci – 1 141 osób – stanowili 68% wszystkich zdających egzamin w sesji poprawkowej.
Poprawka udał się tylko części z nich. Z danych OKE wynika, że z 8 965 tegorocznych absolwentów zdaną maturą może poszczycić się 7 705, czyli 86%. Po majowych egzaminach było ich 7 208.
Tradycyjnie najwięcej maturzystów „poległo” na matematyce. Z danych OKE Łomża wynika, że w liceach ogólnokształcących tego przedmiotu nie zaliczył co 10 absolwent, a w technikach co 5. W przypadku języka angielskiego – najczęściej wybieranego przez maturzystów języka obcego – odsetek porażek wynosi 3% w przypadku absolwentów liceów i 8% w przypadku absolwentów techników. Język polski w obu typach szkół wypadł podobnie – nie zdało go po 2% maturzystów. 
Ostatecznie, po uwzględnieniu poprawek, w liceach świadectwa dojrzałości otrzymało 90% tegorocznych absolwentów wobec 85,4% po egzaminach w maju, a w technikach 78% absolwentów wobec 70% po egzaminach w maju.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę