Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Palka burmistrzem w Nowogrodzie

Główne zdjęcie
Burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka

Grzegorz Andrzej Palka (32 l.) objął stanowisko burmistrza Nowogrodu. Palka wygrał przedterminowe wybory zarządzone w tej gminie po śmierci poprzedniego burmistrza Józefa Piątka, którego był zastępcą. Po złożeniu ślubowania Palka mówił, że wybór na ten urząd, a szczególnie wynik – w pierwszej turze wyborów przy sześciu kontrkandydatach poparło go ponad 62,5 procent mieszkańców – był dla niego zaskoczeniem. Podkreślał, że sukces wyborczy nie jest przyczynkiem „do dumy czy pych”, i zapewniał, że dołoży wszelkich starań, aby tego zaufania mieszkańców nie utracić.

Grzegorz Palka objął stanowisko burmistrza po złożeniu ślubowania na sesji Rady Miejskiej w Nowogrodzie. Uczestniczyło w niej 13 radnych, ale na sali było znacznie więcej osób. Nowego burmistrza witali też gminni urzędnicy, przedstawiciele organizacji społecznych i zwykli mieszkańcy Nowogrodu. Były kwiaty, upominki i tory z herbem gminy Nowogród i nazwą komitetu wyborczego „Razem dla Dobra Wszystkich”, z którego o fotel burmistrza ubiegał się Grzegorz Palka startował. 
Po złożeniu ślubowania nowy burmistrz Nowogrodu mówił, że odczuwa ogromną tremę i wzruszenie. Dziękował współpracownikom i mieszkańcom gminy za udzielone mu poparcie. 
- Wyrazem tej wdzięczności, poza słowem dziękuję, będzie praca na rzecz naszej małej ojczyzny -   mówił burmistrz Grzegorz Palka.
Dziękował też rodzicom oraz wspominał poprzedniego burmistrza Józefa Piątka, którego przez kilka lat był zastępcą. - Był moim szefem, nauczycielem i przyjacielem, na którym zawsze mogłem polegać – mówił Palka. 

Krótka kadencja
Nowy burmistrz Nowogrodu podczas pierwszego wystąpienia na forum Rady Miejskiej w Nowogrodzie skierował apel do radnych, z których większość przez ostatnie lata działała jako opozycja burmistrza Józefa Piątka.
- Wierzę, że legitymizując się wyjątkowo mocnym mandatem od wyborców będą cieszył się dobra współpracą z Radą Miejską(...) Brak chęci takiej współpracy, byłby odebrany jako brak szacunku dla mieszkańców gminy, którzy obdarzyli mnie mandatem – mówił burmistrz Grzegorz Palka przypominając, że kolejne wybory samorządowe odbędą się za 15 miesięcy.  
Chojnowski Krzysztof, przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogrodzie, i jeden z kontrkandydatów Palki do fotela burmistrza, przywołując „trudną współpracę” z poprzednim burmistrzem, deklarował chęć współpracy z nowy, ale w granicach ról jakie przypisane są w ustawach. 
- Natomiast na początek dajemy panu burmistrzowi pewną dozę zaufania i oczywiście będziemy przyglądać się pana pracy – mówił Chojnowski.  

Objęcie urzędu burmistrza przez Grzegorza Palkę jest równoznaczne z zakończeniem sprawowania funkcji burmistrza Nowogrodu przez Krzysztofa Niewiadomskiego. Ze wskazania premier Beaty Szydło kierował on pracami samorządu w Nowogrodzie przez dwa miesiące. We wtorek przekazując „fotel” wybranemu przez mieszkańców burmistrzowi, żegnał się z radnymi i urzędnikami gminy.
- Stanowicie fajny, zgrany zespół. Jesteście pracownikami doświadczonymi i merytorycznymi. Dla mnie współpraca z wami była przyjemnością – mówił Niewiadomski.


Foto: Burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogrodzie Krzysztof Chojnowski
Foto: Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogrodzie Krzysztof Chojnowski i burmistrz Grzegorz Palka
Foto:
Foto: Burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka
Foto: Grzegorz Palka odbiera zaświadczenie o wyborze na burmistrza
Foto:
Foto:
Foto: Burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka
Foto:
Foto:
Foto: Burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka
Foto:
Foto: Krzysztof Niewiadomski, ustępujący z funkcji burmistrza, którą pełnił w zastępstwie
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Burmistrz Grzegorz Palka i dotychczasowy pełniący obowiązki burmistrza Krzysztof Niewiadomski
Foto: Burmistrz Grzegorz Palka i dotychczasowy pełniący obowiązki burmistrza Krzysztof Niewiadomski
Foto: Baner kontrkandydata widoczny  z okien urzędu

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę