Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Przedłuzony termin składania projektów w sprawie unijnych stypendiów

Jeszcze dwa tygodnie podlaskie starostwa i urzędy gmin mają czas na złożenie projektów w sprawie stypendiów unijnych. Wprawdzie termin minął wczoraj, ale Urząd Marszałkowski na prośbę wnioskodawców przedłużył go do 19 lipca. Oznacza to, że uczniowie szkół ponadgimnazjalnych pochodzących z ubogich wiejskich rodzin najwcześniej pod koniec lipca będą mogli składać wnioski o przyznanie pomocy. Jednak już teraz powinni zbierać rachunki. A wszystko po to, żeby nie powtórzyła się sytuacja z ubiegłego roku. Wypłata pieniędzy opóźniła się niemal pół roku, a gdy do niej doszło - okazało się, że potrzebne są rachunki z wcześniejszych miesięcy.

Bo o ile studenci - w tym roku ich edycja rozpoczęłą się dziś i potrwa do 26 lipca - mogą dostać gotówkę, to w przypadku uczniów jest to refundacja wydatków, np. zwrot opłaty za bursę, czy wyżywienie. Być może będzie wprowadzona poprawka, która da szansę zaliczkowania stypendiów i uczeń najpierw będzie otrzymywał pieniądze, a dopiero później z nich się rozliczał. Jednak lepiej na wszelki wypadek zbierać imienne rachunki, nawet za zakupy, które uczeń robi teraz. A na pomoc liczyć mogą osoby pochodzące z terenów wiejskich, w których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 504-ech złotych netto. Do tego potrzebne są dobre wyniki w nauce, ale o wymaganej średniej ocen decydować będą powiaty i urzędy gmin. Uczeń może dostać od 100 do 250 złotych, a student od 150 do 350.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę