Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Złodzieje... z okazji?

Dwóch mieszkańców Łomży będzie odpowiadało przed sądem. 31-latek wykorzystując chwilowe pozostawienie przez właściciela niezamkniętego auta skradł z niego pieniądze, ubrania i elektronarzędzia. 22-latek znalazł pozostawioną na ławce przystanku autobusowego saszetkę z pieniędzmi i telefonami komórkowymi i ją sobie przywłaszczył.

W minioną niedzielę przed południem dyżurny łomżyńskiej Policji poinformowany został, że z zaparkowanego na jednym z osiedlowych parkingów zginęły rzeczy. Jak wynikało ze zgłoszenia, sprawca najprawdopodobniej wykorzystał chwilowe pozostawienie nie zamkniętego auta bez nadzoru. Z samochodu zginęły pieniądze, ubrania i elektronarzędzia. Zgłaszający oszacował swoje straty na ponad 2300 złotych. Wczoraj dzięki intensywnej pracy łomżyńskich kryminalnych, udało się ustalić i zatrzymać podejrzewanego o kradzież mężczyznę. Podejrzewany o kradzież to 31 – letni łomżyniak, który minioną noc spędził w policyjnym areszcie. Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Przed sądem stanie także 22-letni mieszkaniec Łomży, który został dziś rano zatrzymany w związku z podejrzeniem przywłaszczenia pozostawionej na ławce przystanku autobusowego saszetki z zawartością dwóch telefonów komórkowych i pieniędzy w kwocie 500 zł. Atrakcyjność znaleziska sprawiła, że mężczyzna nikogo o tym fakcie nie powiadomił i nie zwrócił go właścicielowi. Pieniądze wydał, a telefony zachował dla siebie i z tego to będzie odpowiadał przed sądem. 
Policja przypomina, że przywłaszczenie cudzego mienia jest przestępstwem. W myśl art. 284 par. 3 kodeksu karnego, każdemu kto przywłaszcza rzecz znalezioną grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę