Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Hazardowy biznes

Główne zdjęcie
fot. IAS Białystok

Nielegalne automaty oraz zestaw komputerowy wykorzystywany do gier hazardowych przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży. Urządzenia działały w lokalach w powiatach zambrowskim i wysokomazowieckim, a wejścia do nich były wyposażone w systemy monitoringu i kilkuetapową selekcję klientów. W jednym przypadku, aby dostać się do lokalu celnicy musieli wyciąć zawiasy w zaryglowanych od wewnątrz drzwiach.

Jak przekazuje Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku celnicy z Łomży skontrolowali 3 lokale, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe. Po wejściu do zabezpieczonych pomieszczeń podejrzenia te potwierdziły się i celnicy odnaleźli 6 nielegalnie działających maszyn oraz zestaw komputerowy służący do urządzania gier hazardowych na podobnych zasadach, jak na dotychczas zatrzymywanych automatach.
Czarnecki podkreśla, że organizatorom nielegalnego procederu hazardowego grożą wysokie kary grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności. 
- Oprócz sankcji karnych zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1 kwietnia br. osoby urządzające tego typu gry muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu – dodaje Maciej Czarnecki.

Foto: fot. IAS Białystok
Foto: fot. IAS Białystok
Foto: fot. IAS Białystok

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę