Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Glogera zbuduje BIK-PROJEKT, a Poligonową PBK?

Tylko oferty dwóch łomżyńskich firm mieszczą się w puli środków jakie miasto przeznacza na przebudowę ulic Glogera i Poligonowej. W ratuszu otwarto oferty w przetargach na wykonanie tych ulic. W przypadku pierwszej z nich o zlecenie rywalizują trzy firmy, o drugą dwie. Obie ulice mają być zmodernizowane do końca przyszłego roku dzięki środkom unijnym jakie miasto pozyskało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

O zlecenie na przebudowę ulicy Glogera, która łączy Nowogrodzką z Wojska Polskiego rywalizują trzy firmy: Strabag z ofertą za ponad 2 mln zł, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego  z ceną 1,41 mln zł oraz łomżyńska firma BIK-PROJEKT, która zaproponowała cenę 1 mln 349 tys. 776,5 zł. Tylko ta ostatnia oferta mieści się w puli środków jakie na zadanie planowało przeznaczyć miasto czyli 1,4 mln zł. 
W ramach przebudowy ul. Glogera wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni, chodniki i zjazdy na posesje. Przebudowane będą też skrzyżowania z ulicami Ciborowskiego, Raginisa i Nowogrodzką oraz wlot ulicy Zygmunta Glogera na skrzyżowanie z ulicą Wojska Polskiego. Wykonane będzie też nowe oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa oraz sieć elektryczna dystrybucyjna i sieć wodociągowa. Cała ulica ma długość 280 metrów i zgodnie z deklaracją BIK-PROJEKT prace miałby zostać wykonane przed końcem września przyszłego roku. 

W przypadku ul. Poligonowej koszty są znacznie wyższe. Miasto na wykonanie ulicy o długości kilometra, składającego się z dwóch odcinków: ciągu podstawowego od skrzyżowania z ulicą Poznańską do bramy Zarządu Dróg Powiatowych oraz sięgacza w kierunku zbiornika retencyjnego, planowało wydać 5,2 mln zł. Złożono dwie oferty: Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży na kwotę 4 mln 890 tys. 950 zł i Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego na ponad 6,3 mln zł. Obie firmy zadeklarowały gotowość zakończenia wszystkich prac przed końcem września przyszłego roku. W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni, chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, pasy postojowe, parkingi, kanalizacja deszczowa oraz sanitarna. Przebudowane zostaną elementy sieci elektrycznej i telekomunikacyjnej oraz wybudowana będzie linia elektryczna oświetleniowa.

Na realizacje obu ulic miasto dostało unijną dotację do 85% kosztów budowy. W przypadku ul. Glogera maksymalny limit to  1,28 mln zł, a w ul. Poligonowej 4,3 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę