Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Lady Pank i inni na finał wakacji

Lady Pank będzie największą gwiazdą jaka wystąpi w weekend w Łomży i w regionie. Legenda polskiego rocka zagra na finał sobotniego koncertu Lata z Radiem na łączce przy ul. Zawadzkiej, gdzie rozstawiana jest już scena. Na niej pojawią się też m.in. zespół Papa D. gwiazdy lat 80 Pawła Stasiaka z Papa Dance. W sobotę i niedzielę odbędzie się też sporo innych koncertów – od disco polo do muzyki poważnej, a piątkowy wieczór spodoba się miłośnikom kina w plenerze.

Galeria Łomża cykl wakacyjnych imprez zakończy „Pożegnaniem lata”, którego główną atrakcją będą dwa seanse filmowe. O godzinie 20:00 rozpocznie się projekcja animowanego filmu w 3D „W głowie się nie mieści”, a bezpośrednio po nim zostanie wyświetlony komediodramat „Nietykalni”.  
Ostatni seans czeka też miłośników nieszablonowej twórczości Woody'ego Allena, gdyż na zakończenie dwumiesięcznego cyklu w Domku Pastora o godzinie 21:00 zostanie wyświetlona komedia romantyczna „Śmietanka towarzyska”, ubiegłoroczny film wybitnego reżysera. 

W sobotę na łączne przy ul. Zawadzkiej odbędzie się plenerowy koncert Lata z Radiem. Od godziny 16:00 wystąpią: iluzjonista Maciej Pol, wokalistka Magda Steczkowska – młodsza siostra słynnej Justyny, jedno z dziewięciorga muzycznego rodzeństwa Steczkowskich – promująca pierwszą płytę solową „...Nie na zawsze” i najnowszy singel „Maska”.
Nie zabraknie też okazji do sentymentalnych powrotów, gdyż zespół Papa D. z wokalistą Pawłem Stasiakiem, bożyszczem nastolatek drugiej połowy lat 80., kultywuje tradycje trzeciego składu Papa Dance, jednej z największych gwiazd polskiej muzyki pop/disco. Grupa na pewno wykona pamiętane do dziś przeboje z tamtych lat, jak choćby: „Naj stroy”, „Ocean wspomnień”, „Nasz Disneyland” czy „Nietykalni”, być może sięgnie też do nowszego repertuaru.
Również gwiazda wieczoru Lady Pank zaprezentuje swe największe przeboje, począwszy od tych z debiutanckiego longplaya z 1983 roku, z którego aż sześć z 10 piosenek stało się wielkimi hitami, aż do nowszych „Stacja Warszawa”, ubiegłoroczna „Miłość” czy „Znowu pada deszcz”. 

Miłośnicy tanecznych rytmów będą mogli wybrać się w sobotę do Jeziorka, gdzie w klubie „Milano” odbędzie się  ostatnia wakacyjna impreza „Holiday Party” oraz do Nowogrodu, gdzie w niedzielę wystąpi D-Bomb. Impreza pod wiatą w hotelu „Zbyszko” rozpocznie się o godzinie 21:00, a osoby powyżej 30. roku życia tradycyjnie już nie płacą za wstęp. 

Wstęp wolny jest również na niedzielny koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w piątnickim kościele o godzinie 12:15. Orkiestra pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego i z solistami: wybitnym skrzypkiem Stanisławem Kukiem oraz mezzosopranistką Karoliną Kuklińską, zaprasza na preludium XIII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica, podczas którego artyści wykonają utwory Antonio Vivaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Wojciecha Kilara i innych kompozytorów.

W niedzielę od poranka na Narwi w Łomży zostaną rozegrane Otwarte Zawody Spinningowe o Puchar Prezydenta Miasta Łomży. Organizuje je Zarząd Koła PZW Nr 80 w Łomży. Zawody zostaną rozegrane w jednej turze w klasyfikacji indywidualnej. Szczegóły i zapisy: Sklep Wędkarski Łomża, Al. Legionów 43 A, tel. kontaktowy 608-331-197. Zbiórka wędkarzy o godz. 5.30 w Porcie Łomża, kwadrans później oficjalne otwarcie zawodów i odprawa zawodników. Zawody w godzinach 6.00-13.00, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród ok. 14.30

Wojciech Chamryk

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę