Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Bezpieczniej na drogach

Po wyjątkowo niebezpiecznym ubiegłym roku bezpieczeństwo na drogach Łomży i powiatu łomżyńskiego zdecydowanie się poprawiło, wynika z policyjnych danych. W tym roku – do końca lipca - w mieście i na terenie okolicznych gmin doszło tylko do 29 wypadków drogowych. Przed rokiem o tej porze było ich już 54. Proporcjonalnie spadła także liczba ofiar wypadków, a wzrost dotyczy jedynie liczby kolizji.

W województwie podlaskim w ciągu siedmiu miesięcy było 378 wypadków drogowych. To o 35 mniej niż przed rokiem. Największy spadek wypadków odnotowano na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Tylko tu liczba wypadków spadła o 25. W ubiegłym roku było ich aż 54, a w tym roku tylko 29 (w 2015 r. - 36). 
Mniejsza liczba wypadków przełożyła się także na mniejsza liczbę poszkodowanych. W regionie łomżyńskim do końca lipca w wypadkach drogowych zginęło 6 osób (wobec 11 przed rokiem), a rannych zostało 35 osób (wobec 54 w 2016 roku).
Niestety wyliczany przez policję wskaźnik liczby zabitych na 100 tys. mieszkańców, pomimo spadku jest jeszcze powyżej średniej wojewódzkiej. Ta w tym roku wynosi 5,0, a w Łomży 5,3. Najwyższe wskaźniki odnotowano na terenie działania: KPP w Grajewie – 12,4 (18 zabitych, o 4 więcej niż przed rokiem), KPP w Zambrowie – 13,5 (13 zabitych, o 2 mniej niż w 2016 r.) i w KPP Wysokie Mazowieckie – 10,3 (22 zabitych, o 8 mniej niż w 2016 r.).
Z zestawienia policji wynika, że w skali województwa liczba osób zabitych w wypadkach drogowych wynosi 60 i jest o 5 mniejsza niż od ubiegło rocznej. Zginęło mniej pieszych. W ubiegłym roku o tej porze było już 13 takich ofiar, a w tym roku jest ich 8. W wypadkach drogowych śmierć poniosło także 38 kierowców pojazdów i 14 pasażerów, a 446 zostało rannych. 

W tym roku znacznie wzrosła za to liczba kolizji drogowych zgłoszonych policji. W całym województwie do końca lipca było ich 7 145, czyli o prawie pół tysiąca więcej niż przed rokiem. W Łomży i najbliższej okolicy liczba kolizji drogowych wzrosła o 95 do 637. W regionie łomżyńskim spadek kolizji odnotowano tylko na terenie powiatu kolneńskiego. Ich liczba spadła ze 126 przed rokiem do 113 w tym roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę