Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Bezprawne internowanie przyczyną zawiadomienia do IPN

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył do białostockiego oddziału IPN Klub Więzionych, Internowanych i Represjonowanych w Białymstoku. Chodzi o nieprawne - zdaniem członków klubu - internowanie kilkudziesięciu osób z naszego regionu w czasie stanu wojennego. Wiceprzewodnicvzący Klubu WIR, Krzysztof Nowakowski ma nadzieję, że byli komendanci milicji i SB w Białymstoku odpowiedzą za wykonywanie bezprawnych rozkazów. Internowani, prawie 60 oób, raczej nie liczą na ewentualne odszkodowania. Zależy im - jak mówi Nowakowski - na sprawiedliwości i prawdzie.


Dyrektor IPN w Białymstoku - Cezary Kuklo przyjął wniosek i zapenił, że już dziś trafi on na ręce szefa pionu śledczego w białostockim IPN. Dodał też, że moralnie popiera działania Klubu Więzionych i Internowanych i zrobi wszystko, by osoby odpowiedzialne poniosły konsekwencje swoich czynów.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę