Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ratownicy „Nadziei” ruszają z pomocą mieszkańcom Sośna

Gmina Sośno w powiecie sępoleńskim w województwie kujawsko-pomorskim jest jedną z najbardziej zniszczonych przez nawałnice jakie przeszły nad Polską w połowie sierpnia. Tu każda pomoc jest potrzebna. Teraz organizuje ją także Grupa Ratownicza „Nadzieja” działająca przy parafii Krzyża Świętego w Łomży. - Po okresie spontanicznej pomocy pora na bardziej przemyślane i zorganizowane działania – mówi ks Radosław Kubeł, koordynator „Nadziei”. - Pod koniec tygodnia, około 25 sierpnia, planujemy wysłanie do tej miejscowości pojazdu ratowniczego Nadziei wraz z ekipą ratowników do pomocy przy pracach nieustannie prowadzonych na terenie tej i innych miejscowości. Nie chcemy jechać z pustymi rękoma, dlatego trwa zbiórka darów i pieniędzy na ich zakup.

Ksiądz Radosław Kubeł podkreśla, że pomoc potrzebującym musi być realizowana z głową, dlatego nawiązali kontakt z gminą Sośno, poszkodowaną w czasie sierpniowych nawałnic.
- Jesteśmy w kontakcie z osobą opowiedzianą za działania pomocowe na terenie gminy. Okazuje się, że ludzie na miejscu ciągle potrzebują konkretnych przedmiotów i sprzętów oraz środków chemii domowej, a nie tylko samych pieniędzy – mówi ks. Kubeł prosząc mieszkańców Łomży i regionu o pomoc w zgromadzeniu tych darów, aby ratownicy „Nadziej” mogli je zawieźć potrzebującym.
Lista potrzebnych rzeczy jest bardzo długa. To łopaty, szpadle, obcęgi, kombinerki, piły, łańcuchy, prowadnice, oleje, maski przeciw pyłowe, grube rękawice, kombinezony fizelinowe, odzież robocza, kalosze wodery, płaszcze przeciw deszczowe, ale także gwoździe i podkładki wszelkie rozmiary, wkręty, farby, grabie. Potrzebne są proszki do prania, płyny do mycia szyb, domestos, płyny do mycia podłóg, mleczko do czyszczenia, pasty BHP, ścierki gąbki ręczniki frote i czyściwo, papier toaletowy, worki na śmieci, środki przeciw grzybiczne, środki przeciw wilgoci, unigrunt czy impregnaty do drewna.  Mieszkańcom gminy, którzy w nawałnicy stracili praktycznie dorobek życia przydadzą się również: kołdry, pościele, koce, pampersy, chusteczki nawilżone dla dzieci,, puszki gotowe dania (fasolka, gołąbki, pulpety), olej, mleko, cukier, kawa, herbata, słodycze dla dzieci i wyprawki szkolne: zeszyty, plecaki, przybory szkolne. 
Można je przynosić do siedziby Grupy Ratowniczej w Centrum Katolickim ul. Zawadzka 55, Łomża do środy w godzinach od 12.00 do 20.00.
- Dzięki pomocy parafii Krzyża Świętego w Łomży oraz Fundacji na Rzecz Ratownictwa Społecznego „Żywa Nadzieja” udało nam się zebrać już ponad 2000 zł, które przeznaczymy na zakup wymienionych wyżej środków – podkreśla ks. Radosław Kubeł. - Osoby, które chciałyby wpłacić pieniądze na ten cel mogą to uczynić przelewając środki na konto: Fundacja na Rzecz Ratownictwa Społecznego, Łomża, ul. Zawadzka 55, nr konta 08 1440 1101 0000 0000 1162 3007 z dopiskiem „Sośno”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę