Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zmarł ksiądz Krzysztof Brakoniecki

Główne zdjęcie
śp. ks. Krzysztof Brakoniecki (fot. www.diecezja.lomza.pl)

W niedzielę po południu zmarł ks. Krzysztof Brakoniecki, kapelan łomżyńskiego opactwa Sióstr Benedyktynek, a wcześniej proboszcz parafii w Wygodzie. Miał 49 lat. W tym roku obchodził srebrny jubileusz kapłaństwa.

Ks. Krzysztof Brakoniecki urodził się w 1967 roku w Krasnosielcu. Święcenia kapłańskie przyjął w Płocku z rąk bpa Z. Kamińskiego. Był wikariuszem w Szczepankowie, Łomży (par. pw. św. Brunona). W latach 2006-2014 był proboszczem parafii w Wygodzie. Od 1 września 2015 był kapelanem Opactwa Trójcy Przenajświętszej Sióstr Benedyktynek w Łomży. Prowadził tam dni skupienia, rekolekcje, a także wygłaszał konferencje ascetyczne nie tylko dla sióstr, ale również dla dziewcząt przeżywających dni skupienia. Był także kapelanem Rycerzy Kolumba w Łomży. 
Ks. Krzysztof zmarł w łomżyńskim szpitalu, gdzie trafił w piątek uskarżając się na ogólne dolegliwości. 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 22 sierpnia 2017 roku. O godz. 12.00 Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Tadeusza Bronakowskiego w kościele Zakonnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Łomży (SS. Benedyktynki), a o godz. 16.00 Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego w kościele parafialnym pw. Jana Kantego w Krasnosielcu.
Ciało Śp. Księdza Krzysztofa Brakonieckiego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Krasnosielcu.

źródło: www.diecezja.lomza.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę