Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ostatni będą pierwszymi

Rewelacyjny przykład „strzału fotograficznego w 10.” rasowego reportera. Z takim „darem bożym” dla nielicznych, można się tylko urodzić i to właśnie ma jeden z najlepszych fotoreporterów w Polsce, a nad Narwią żyjąca legenda - Gabor Lorinczy. W dodatku często potrafi trafić w sedno jednym ujęciem, jak tu - za co otrzymał nagrodę w Konkursie Polskiej Agencji Interpress (III miejsce) - agencji prasowej istniejącej od 1967 do 1991 r. Po  latach widać ponadczasowość kadru. Fantazja ułańska, ale już nie „koledzy tratują” ale „Felek stój przy mnie murem, wskakuj na murek, nie daj się zepchnąć z rampy”. Jakoś umiłowani przywódcy nie potrafili zorganizować sprzedaży, raczej wnioski porządkujące „sól tej ziemi” to barierki szerokości jednej osoby, dziś nadal widoczne np. na tzw. Dworcach PKS. Zdjęcie odpowiednio do czasów PRL musiało nosić tytuł: „Nawozy Azotowe kondycją polskiego rolnictwa” - na rewersie odbitki papierowej. Dziś nadal kipi emocją ten dokument obyczajów „przodującej warstwy Narodu”, po plecach której wspiął się do kariery kapitalistycznej niejeden „towarzysz” zza biurka, łechcący się dziś nawzajem tytułem „Barona” - może to bardziej „robotnicze” od Lorda, ale skąd te "burżujskie" ciągoty? Symboliczny obraz zamiany cywilizacyjnej: wczoraj boso, dziś w garniturze, a jutro…dogonimy świat?

Bolesław Deptuła
nie, 20 sierpnia 2017 07:40
Data ostatniej edycji: nie, 20 sierpnia 2017 07:50:30

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę