Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

5 sytuacji, w których przepłacisz za wymarzony urlop

Wyjazd na wymarzony urlop to wydarzenie, na które się wyczekuje przez niemalże cały rok pracy. Wiele osób oszczędza specjalnie na ten cel pieniądze, inni miesiącami planują trasy, na których się znajdą w czasie spacerów lub zwiedzania. Niezależnie od tego, jaki charakter ma mieć ten urlop, za każdym razem jest wymarzony, wyczekany, wytęskniony. Mimo tak starannych przygotowań można jednak popełnić w związku z tym kilka błędów. Warto o tym pomyśleć i zawczasu zająć się ich zapobieganiem.

Termin wyjazdu

W biurach podróży dostępne są różnorodne opcje wyjazdu. Można wybrać First Minute, ostatnio są to coraz tańsze oferty. To możliwość zarezerwowania wycieczki jako jedna z pierwszych osób. Jeżeli zdecydujesz się szybko na wyjazd i w czasie trwania oferty First Minute zdążysz zarezerwować sobie miejsce, to możesz mniej zapłacić.

Podobnie wygląda oferta Last Minute, która dotyczy ostatniej chwili przed wyjazdem. Jeżeli na kilka dni przed planowanym terminem wycieczki zdecydujesz się na wzięcie w niej udziału, również możesz zapłacić mniej. Zniżki są różne od kilku do kilkudziesięciu procent. Najważniejsze jest jednak to, że obniżka nie wiąże się z niższym standardem usług.

Decydując się na wyjazd w czasie, gdy żadna z promocji nie obowiązuje można zapłacić więcej za to samo, co będą mieć osoby, które wzięły udział w promocji First Minute i Last Minute. Warto to przemyśleć.

Biuro podróży

Duży wpływ na cenę wycieczki ma również wybrane biuro podróży. Niektóre są bowiem znacznie droższe, inne są tańsze. Co za tym idzie, jeżeli nie są prowadzone uważne poszukiwania, tylko wycieczka kupowana jest w pierwszym spotkanym biurze, to trzeba się liczyć z tym, że może to być wycieczka droga. Dopiero gruntowne poszukiwania powiedzą, czy rzeczywiście to biuro będzie najlepszym wyborem z możliwych.

W przeciwnym razie może się okazać, że daną wycieczkę trzeba było zapłacić znacznie wyższą cenę, niż tak naprawdę jest ona warta, a to niepotrzebna strata pieniędzy.

Waluty

Wyjazd za granicę to również konieczność nabycia odpowiedniej waluty, którą można się posługiwać w kraju docelowym. Zdanie się na łaskę losu w kwestii jej wymiany to jak dobrowolna chęć przepłacenia. Są bowiem kantory, które mają wyższe i niższe ceny. Są również banki, które mają różnorodne kursy walut. Ogólnie można powiedzieć, że w bankach wymiana walut jest mniej korzystna niż w kantorach. Jeżeli jednakże poszukiwania odpowiedniego, dobrego kursu nie zostaną rozpoczęte odpowiednio wcześniej, może się okazać, że trzeba wymienić w pierwszym dostępnym punkcie, a tam wcale nie muszą być niskie ceny.

Za małe ubezpieczenie

Wykupienie ubezpieczenia, które nie zapewni kompleksowej ochrony, to również sposób na to, by przepłacić za swoje wakacje. Takie niepełne ubezpieczenie spowoduje, że ubezpieczyciel zapłaci wyłącznie za wąski zakres ochrony w równie wąskim wymiarze. Co za tym idzie, za wszystkie te świadczenia, które nie zostaną objęte ochroną, podróżny sam będzie musiał zapłacić, a to są często bardzo wysokie kwoty.

Brak ubezpieczenia

Najbardziej niebezpieczną sytuacją, w której za swoje wakacje można najbardziej przepłacić jest całkowity brak ubezpieczenia. Nie mając polisy trzeba opłacać wszystkie świadczenia medyczne ze swoich pieniędzy. To bardzo duży wydatek.

Jeżeli jednak zostanie wykupione ubezpieczenie turystyczne, to ewentualne leczenie, zabiegi lub operacje zostaną pokryte z pieniędzy z polisy i nie będzie trzeba dokładać z własnych środków. Bardzo ważną kwestią jest również to, że takie ubezpieczenie może być wzbogacone o ochronę bagażu. W razie jego zagubienia ubezpieczyciel przekaże pieniądze, które pozwolą szybko uzupełnić sobie utraconą garderobę i kosmetyki, bez konieczności radzenia sobie z tym problemem za pomocą własnych pieniędzy.

Odpowiednie ubezpieczenie na czas pobytu za granicą www.ubezpieczeniaonline.pl, to szansa na udane wakacje, pełne spokoju, radości i poczucia bezpieczeństwa. Bez konieczności przepłacania i niepotrzebnego wydawania większych lub mniejszych pieniędzy.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę